Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother MFC-760 - przestawieni języka i inne

02 Paź 2007 15:19 2610 1
  • Poziom 14  
    Wpadł mi w ręce atramentowy kombajn Brothera (drukarka, skaner, kopiarka, faks w jednym). Pochodzenie: poniemieckie, stan: nieznany, mocno używany. Problem stwarza mi przestawienie języka interfejsu na wyświetlaczu. Obecnie jest niemiecki.

Wydaję mi się, że robię wszystko zgodnie z serwisówką, a mimo tego nie mogę przestawić języka. Mianowicie:
    1. Po włączeniu wchodzę do "MAINTANCE mode" ([Function, *, 2, 8, 6, 4] wciskane w ciągu dwóch sekund).
    2. Wciskam kod "74" i pojawia się aktualny "customization code" (brzmiący: "0003", czyli język niemiecki).
    3. Wpisuję kod dla UK: "0004" i wciskam "START".
    4. I nic się nie dzieje. Tylko jeśli wstukam ponownie to, co było wcześniej (czyli 0003) i dam START, to pokazuje się "PARAMETER INIT" i drukarka się tak jakby restartuje.
    Jeśli zignoruję to, że po punkcie 3. nic się nie dzieje i dam "STOP" (wróci do głównego ekranu tryby MAINTANCE) oraz wpiszę kod "99" na wyjście z trybu serwisowego, to menu dalej jest po niemiecku.
    Próbowałem też innych kodów (dla USA, Kanady, Australii oraz dla pozostałych państw z listy) i bez rezultatu. Działa tylko niemieckie 0003...

Czy robię coś źle? A może zmiana języka menu jest wogóle niemożliwa? A może ten egzemplarz nie ma wgranego niczego innego jak niemiecki?
    Czy wtedy da się go dograć po LPT albo jakimś programatorem?

Dodam, że model ten jest podobno zbliżony do MFC-9000c.

Aha, choć jestem serwisantem drukarek, to nieco rozumiem fachowe słownictwo, dłubię przy tym amatorsko...
    dzięki
  • Poziom 10  
    Należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zmienić język na angielski.
    1. Wyłącz urządzenie z zasilania.
    2. Hold w przycisk MENU (na niemieckiej drukarce Menu/Eing).
    3. Włącz urządzenie przytrzymując przycisk menu
    4. Konserwacja powinna wyjść na ekranie i światła powinny migać.
    5. Wprowadź numery 74 i naciśnij Mono Start.
    6. Wpisz 0004 i naciśnij Mono Start.
    7. "KONSERWACJA" pojawi się ponownie na ekranie.
    8. Wpisz 99 dla zapamiętania.
    Masz teraz w języku angielskim.