Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Playstation2 brak odczytu dvd bardzo dziwne....

brian100 02 Oct 2007 18:08 1161 4
Tespol
    brian100
    Level 10  
    Witam a wiec problem jest nastepujacy :

Mam playstation 2 slim oraz chip modbo 760 wszystko bylo cacy .. do czasu..;/ myslalem ze sadl mi laser poniewaz go dostrajalem tzn tylko dvd i przestalo wlasnie je czytac bez namyslu kupilem nowy po czym usunalem zworke antystatyczna i mam identyczny problem jak wczesniej cd czyta dvd -nie

Wyglada to nastepujaco ::

Przy odczycie cd wszystko ladnie

Plyty dvd wlasciwie nie rozkreca wogole tylko ja zacina w miejscu tak jakby ja miksowala....

Czego to moze byc przyczyna prosze o pomoc !!!!
  • Tespol
  • Tespol
    brian100
    Level 10  
    heh jak widac przykro mi t o mowic maxim ale nie masz pojecia o wersji slim tam sie nic nie kalibruje to nie jest gruba konsola gdzie musisz ustawiac wysokosc talerzyka kat itp tutaj tylko wkladasz i powinien odpalac

swoja droga jesli chodza gry na cd to wychodzi na to ze nie jest wina mechanizmu a kolejny laser jest wadliwy xD albo naprawde cos jest nie tak z mechanizmem
    maxim.1
    Level 18  
    brian100 , to był przykładowy i ogólny link odnośnie mechaniki
    laserów . Jeżeli trafiłem na takiego znawcę to dziwię się
    że nie sprawdziłeś z "mechaniki" -> silniczka napędzającego też siadają (może oś jest przekrzywiona) , taśmy łączącej laser, a i czystość pryzmatów ma znaczenie (mniejsze przy cd), możliwości jest wiele więcej. Najlepiej wstaw laser z działającego slima i wyeliminujesz kilka pozycji (gorzej jak modbo uwala lasery). Jeżeli regulujesz prkami w laserze to mniemam że posiadasz oscyloskop by to potem zestroić??? Czy się mylę? Pomiędzy
    odczytem cd a dvd jest sporo różnic.

A ogólnie to powinieneś napisać w temacie PStwo SLIM ,a nie Playstation2 .
    Pozdrawiam.
    brian100
    Level 10  
    Ja raczej nie widze roznicy pomiedzy sama nazwa wystarczy dopisac Slim :) A swoja droga jesli chodzi o laser wsadzilem caly mechanizm od dzialajacj konsoli i dziala. ;/ takze sam nie wiem co jest grane ;/

Albo kupiony laser jest kopniety albo cos na tasmie laczacej silniczek z plyta glowna sonki

;/