Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka AMICA PC4560A412 Nie kończy programów prania

marokrak 02 Paź 2007 20:52 4440 11
  • #1 02 Paź 2007 20:52
    marokrak
    Poziom 9  

Witam serdecznie

Pralka jak w temacie, nie kończy programów np: pr. "sport" lub "bawełna" zatrzymuje się przed wirowaniem (być może wczesniej - przed płukaniem), wyświetla się kod: przepełnienia pralki (swiecą się lampki dodat. plukania oraz pranie krótkie). Pralka na pewno nie jest przepełniona, filtr czysty. Poza tym wszystko ok, poki co konczę pranie ustawiając jako drugi program: "uszlachetnianie" (wtedy normalnie płuka i wiruje). Wykonałem test pralki - bez zastrzeżen. Prosze o jakieś sugestie, pozdrawiam

0 11
  • #2 02 Paź 2007 21:37
    Zbych034
    Poziom 36  

Sprawdź czy pompka prawidłowo odlewa wodę.

0
  • #3 02 Paź 2007 22:08
    Jobej
    Poziom 18  

Sprawdź hydrostat, wymontuj go, przy dmuchaniu powinno być słychać załaczanie styków.
    Najlepjej, gdybyś sprawdził akustycznym testerem cigłości w mierniku, czy po przełczaniu go słuchać pisk z miernika w dwóch sekcjach.
    W jednym hydrostacie z moich pralek, styk był odkształcony i cały czas łaczył.
    Sprawdź i przeczyść drożność weżyka łaczacego hydrostat ze zbiornikiem.

I oczywiście jak wspomniał przedmówca sprawdzić i obserwować podczas wylewu wody pompe.

0
  • #4 02 Paź 2007 22:54
    marokrak
    Poziom 9  

Zbych034 napisał:
    Sprawdź czy pompka prawidłowo odlewa wodę.

Pompka działa prawidłowo.

Dodano po 42 [minuty]:

Jobej napisał:
    Sprawdź hydrostat, wymontuj go, przy dmuchaniu powinno być słychać załaczanie styków.

Presostat został wymieniony na nowy, poprzedni został uszkodzony mechanicznie (pralka puściła pranie mimo nie własciwego wyrównoważenia lub też pranie "zbiło" się w "kule" juz w trakcie wirowania) przez skaczący bęben. Wymiana nastąpiła praktycznie bezpośrednio przed problemem który opisuje - może to "rzuci nowe światło"

0
  • #5 03 Paź 2007 06:58
    Zbych034
    Poziom 36  

Presostat nie odpowiada za wyważenie prania więc nie wiem co wymieniłeś. Sprawdź czy nie pomyliłeś kabelków podczas wymiany elementów. Jezeli objaw wystąpił bezpośrednio po wymianie elementu to zamiana kabelków może być przyczyną. Powodzenia

0
  • #6 03 Paź 2007 16:34
    marokrak
    Poziom 9  

Zbych034 napisał:
    Presostat nie odpowiada za wyważenie prania więc nie wiem co wymieniłeś. Sprawdź czy nie pomyliłeś kabelków podczas wymiany elementów. Jezeli objaw wystąpił bezpośrednio po wymianie elementu to zamiana kabelków może być przyczyną. Powodzenia

Witam ponownie, czemu nie wiesz co wymieniłem :)? Tak jak napisałem: presostat - bezpośrednio przed awarią którą opisuje. Kabelki nie podmienione, założyłem tak samo jak poprzedni.
    Objaw wystąpił bezpośrednio po wymianie ale być może spowodowały go skoki bębna, które uszkodziły ów presostat.

0
  • #7 03 Paź 2007 16:45
    Jobej
    Poziom 18  

A w jaki sposób twoim zdaniem skoki bębna uszkodziły presostat ?
    On jest zamontowany nieruchomo i daleko poza zasięgiem ruchów zbiornika.

Masz zbyt krótki, napreżony wężyk i przy podskoku bębna urwało to wyprowadzenie presostatu ?
    W inny sposób przez bęben presostatu definitywnie uszkodzić się nie da.
    Jedynie przy nieprawidłowym wykonaniu styki z czasem się w nim odkształcaja. Ale to żadko.

Sprawdź go, przecież ten element jest tak trywialny.
    Wówczas będziemy go mogli wyeliminować.

0
  • #8 03 Paź 2007 17:07
    marokrak
    Poziom 9  

Jobej napisał:
    A w jaki sposób twoim zdaniem skoki bębna uszkodziły presostat ?
    On jest zamontowany nieruchomo i daleko poza zasięgiem ruchów zbiornika.

To jest pralka w wersji "slim" - sam sie zdziwiłem, presostat jest oryginalnie zamontowany o wiele bliżej bębna niż w większej wersji tej pralki.

Jobej napisał:
    Masz zbyt krótki, napreżony wężyk i przy podskoku bębna urwało to wyprowadzenie presostatu ?
    W inny sposób przez bęben presostatu definitywnie uszkodzić się nie da.

Nie, tak jak napisałem: stary jest po prostu połamany/zmiarzdżony na wysokości wtyczki, tak więc - da się!

0
  • #9 03 Paź 2007 17:46
    Zbych034
    Poziom 36  

Na pewno nie on odpowiada za "skakanie" bębna. Więc jak teraz opisałeś to presostat jest ofiarą awarii a nie sprawcą.

0
  • #10 04 Paź 2007 00:29
    marokrak
    Poziom 9  

Zbych034 napisał:
    Na pewno nie on odpowiada za "skakanie" bębna. Więc jak teraz opisałeś to presostat jest ofiarą awarii a nie sprawcą.

Bez urazy ale chyba przeczytałeś mało uważnie to co napisałem od początku, chyba że ja piszę tak nie jasno ;).
    Oczywiście, że nie on odpowiada za "skakanie", nie on jest przyczyną i w dodatku nie o skakanie bębna mi się rozchodzi..... Problem przecież opisałem chyba wystarczająco...?

0
  • #11 04 Paź 2007 07:27
    Zbych034
    Poziom 36  

Jeżeli przed awarią z poziomem wody nie miałeś problemu to są tylko dwa wyjścia. Podczas wymiany presostatu coś sknociłeś lub przez skakanie bębna coś jeszcze zostało uszkodzone. Sprawdź dokładnie jeszcze raz. I właśnie o to mi chodziło.

0
  • #12 07 Paź 2007 21:41
    wojcik wladyslaw
    Poziom 11  

chwyc wirnik pompy,jeżeli są luzy to ją wymien to jest powód tego uszkodżenia,nie zawsze wystartuje mimo podania napięcia

1