Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Euroscan, Uniscan we własnym zaciszu ?

neo_dc 02 Paź 2007 21:03 4084 4
  • #1 02 Paź 2007 21:03
    neo_dc
    Poziom 32  

Witam, na początek prosze moderatora o ewentualne przeniesienie jeśli źle umieściłem.

Zacznę od początku. Auto nie daje mi spokoju, no i chciałem sobie podjechać do warsztatu żeby zczytali/skasowali błędy i postawili diagnoze.

Niestety 100 zł sobie zażyczyli. Nie stać mnie, powiem krótko.

Szukałem więc na Allegro, widzę - można kupić interfejs z jakimś programem za jedyne 190 zł. Niestety nie stać mnie, ale z wyglądu widać, że to nie skomplikowana maszynka.

Zajrzałem więc na elektrodę.... no i jeeeest ! Przekopałem w półtorej godziny pół tego tematu co jest tu gdzieś o euroscanie.... i odpadłem... pełno jakichś ciągłych zapytań o wsady, schematy, jakieś opelscannery, vagi... programy po rosyjsku polsku angielsku.... Poddałem się.

Co chciałbym robić z tym ? Jeśli to możliwe, zczytywać i kasować sobie błedy w moim Punto 1, a jakby się dało to zaglądnąć jeszcze do Citroena AX szwagra. Wiecej raczej nie potrzebuję.

Doczytałem się, że są 2 różne wersje - na PIC i na Atmel-u. Tak się składa, ze mam programator PIC-ów, i o ile pamiętam to wchodzi tam 16f84 niby na którym ten euroscan można zrobić. Niestety nigdzie nie znalazłem schematu ani wsadów (sprawdzonych i współpracujących ).

Czytałem też, że są róźne programy do obsługi tego... prawda to ?

Czy ktoś ma możliwość takowe udostepnić i pomóc w wystartowaniu ?

W zamian jak ktoś chce to mogę programować przysłane do mnie procki, ewentualnie w wolnym czasie ( co nie znaczy, że mam go dużo ) wykonać projekt płytki do schematu podesłanego euroscana.

Jeśli udało by się wykonać takie urządzonko to elektrodowiczom z okolic mojego miasta po nabyciu pewnej wprawy mógłbym wykonać jakiś odczyt czy cos... oczywiście niezarobkowo bo nie na tym to polega :)

0 4
  • #3 03 Paź 2007 16:48
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Daj info o efektach

0
  • #4 03 Paź 2007 17:31
    neo_dc
    Poziom 32  

Kruczi

Dzisiaj dokończyłem czytać ten temat, o którym pisalem w pierwszym poście - totalny bałagan...

Na którejśtam stronie czytam, że schemat i wsad do PIC-a jest ogólnodostępny w necie, jednak za 10 stron czytam, ze nikt go nie ma....

Prosiłbym kogoś obytego w temacie o wyjaśnienie mi tej kwestii...

P.S. Prośba do moderatorów o przeglądnięcie tamtych kilkudziesięciu stron.

0
  • #5 15 Kwi 2008 22:00
    Drapiezca
    Poziom 9  

niestety sam mam ten sam problem do tego nie potrafi nic w necie o nim znalezc tzn tego programu visa
    Pozdrawiam
    Slawek

0