Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wspomaganie autoamtyki ostrosci w aparasie foto - zapytanie

Michal Kwiatkowski 21 Lis 2003 13:53 1003 3
  • #1 21 Lis 2003 13:53
    Michal Kwiatkowski
    Poziom 10  

wyczytalem ze moge wspomoc automatyke ostrosci w aparcie canon eos, w zerowym swietle za pomoca swiatla podczerwonego, stosuje to firma canon chocby w swoich lampach blyskowych, tych z najwyzszej polki, moze Ktos wie jak dokladniej to dziala i jakich elementow ( diod nadawczych zapewne ) musial bym uzyc do zbudowania mocnego zrodla swiatla podczerwonego, jak to zasilic

0 3
  • #2 21 Lis 2003 14:21
    TadeuszZ
    Poziom 21  

Problem może być nie po stronie budowy takiej lampy lecz w po stronie komunikacji z aparatem. Co prawda nie mam Canona lecz Nikona F90X z taką właśnie lampą błyskową, która kiedy jest ciemno otrzymuje polecenie od komputera w aparacie, że ma włączyć światło podczerwone. Pod promiennikiem lampy błyskowej znajduje się specjalny oświetlacz, który włącza się na chwilę w postaci pasków na obiekcie i wówczas aparat posiłkuje się takim światłem, aż uzyska ostrość. Wydaje się więc że to bardzo trudne do wykonania.
    :) Pozdrawiam
    TadeuszZ

0
  • #3 21 Lis 2003 14:26
    Sebastain
    Poziom 20  

No i musisz mieć pewność, że Twój światłomierz jest taki sam jak w tych Canonach z wyższej pólki. Bo lipa będzie jak ma zwykłe fotodiody nie reagujące na światło IR. Może dlatego te z wyzszej pólki są z wyższej nbo mają lepsze technologie??

0
  • #4 21 Lis 2003 18:49
    Michal Kwiatkowski
    Poziom 10  

wiec wszystkie Canony seri eos maja oparta automatyke ostrosci na czujnikach krzemowych 35 segmentowych , a lampy sa kompatybilne z kazdym modelem, myslalem o zbudowaniu osbnego prostego nadajnika podczerwieni, dzialajacego w sposob taki sam jak ten w tej lampie, nie wydaje mi sie zeby byl to inny nadajnik niz zwykla mocna dioda, lecz nie jestem tego pewien, jak dokladnie to dziala... co Wy na to ????

0