Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Color 2103 poświata-smuga na wydruku

03 Paź 2007 15:34 1206 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam duży problem z kopiarką Aficio 2103. Zdjęcie problemu poniżej.
    Sprawdzałem już praktycznie wszystko i jestem w kropce co to może być.
    Problem występuje w najsilniejszej formie przy nakładaniu wszystkich kolorów i jak widać na zdjęci pojawia się poświata przy kolorze czarny.
    W momencie gdy puszczę kopię lub wydruk fiery w kolorze tylko i wyłącznie czarnym efekt nie występuje!!!
    Tekst jest idealnie nałożony na kartkę, nie ma żadnych poświat.
    Jaja zaczynają się z czarnym kolorem gdy puszczę tekst w różnych kolorach.
    JAKIEŚ POMYSŁY???
    Ricoh Color 2103 poświata-smuga na wydruku
  • Specjalista - kserokopiarki
    Moim zdaniem problem tkwi w transferze. To tak wyglada jakby nakładanie poszczególnych kolorów "rozcierało" czarny. Dlatego nie ma tego problemu przy czarnych drukach. Podmieniałeś taśmę?

C.
    przy wydruku czarnym tasma nakłada toner za pierwszym razem aprzy wydruku kolorowym nakłada kolor czterokrotnie wiec wina jest po stronie taśmy transferowej .
  • Poziom 10  
    Podmieniałem taśmę-pas transferowy, ale na używkę i nie wiem. Efekt był ten sam. Taśma transferowa kosztuję kupę pieniędzy i mam nadzieję, że wymiana pomoże?!
    miałem podobny problem z rozmazywaniem ale efekt był jeszcze bardziej wyraźny. Ale tak samo jak jednokolorowy to bylo ok jak full kolor to z jednej strony rozmazane. Co prawda było to w innej maszynie Nashuatec cs513 ale działa na tej samej zasadzie. Otóż o co chodzi pas ma zespół czyszczący. Zespół ten jest zamontowany wahliwie bo jeżeli nakładamy 4 kolory to musi odskoczyć na cztery obroty a potem czyścić jak nakłada jedenokolorowo to odskakuje na jeden obrót. Odciągnięcie w etapie końcowym ( pomijam ty sterowanie ) realizowane jest za pomocą sprężyny i otóż w moim przypadku sprężyna wyciągneła się i nie miała siły odciągnąc na tyle szczotki zespołu czyszczącego że ta lekko haczyła o pas rozciągając kolor. Sprawę załatwiło definitywnie wymiana sprężyny na mocniejszą. Było to ok rok temu a do dziś jest ok. Sile sprężyny dobrałem empirycznie. Tak więc i w twoim wypadku radziłbym się przyjrzec zespołowi czyszczącemu pas a nie od razu wymieniać sam pas.
  • Poziom 10  
    Dzięki.
    Jak tylko będę miał możliwość sprawdzenia to podziele się z Wami informacjami.
    Pozdrawiam.