Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Color 2103 poświata-smuga na wydruku

03 Paź 2007 15:34 1206 5
 • Poziom 10  
  Witam.
  Mam duży problem z kopiarką Aficio 2103. Zdjęcie problemu poniżej.
  Sprawdzałem już praktycznie wszystko i jestem w kropce co to może być.
  Problem występuje w najsilniejszej formie przy nakładaniu wszystkich kolorów i jak widać na zdjęci pojawia się poświata przy kolorze czarny.
  W momencie gdy puszczę kopię lub wydruk fiery w kolorze tylko i wyłącznie czarnym efekt nie występuje!!!
  Tekst jest idealnie nałożony na kartkę, nie ma żadnych poświat.
  Jaja zaczynają się z czarnym kolorem gdy puszczę tekst w różnych kolorach.
  JAKIEŚ POMYSŁY???
  Ricoh Color 2103 poświata-smuga na wydruku
 • Specjalista - kserokopiarki
  Moim zdaniem problem tkwi w transferze. To tak wyglada jakby nakładanie poszczególnych kolorów "rozcierało" czarny. Dlatego nie ma tego problemu przy czarnych drukach. Podmieniałeś taśmę?

  C.
 • Specjalista - kserokopiarki
  przy wydruku czarnym tasma nakłada toner za pierwszym razem aprzy wydruku kolorowym nakłada kolor czterokrotnie wiec wina jest po stronie taśmy transferowej .
 • Poziom 10  
  Podmieniałem taśmę-pas transferowy, ale na używkę i nie wiem. Efekt był ten sam. Taśma transferowa kosztuję kupę pieniędzy i mam nadzieję, że wymiana pomoże?!
 • Specjalista - kserokopiarki
  miałem podobny problem z rozmazywaniem ale efekt był jeszcze bardziej wyraźny. Ale tak samo jak jednokolorowy to bylo ok jak full kolor to z jednej strony rozmazane. Co prawda było to w innej maszynie Nashuatec cs513 ale działa na tej samej zasadzie. Otóż o co chodzi pas ma zespół czyszczący. Zespół ten jest zamontowany wahliwie bo jeżeli nakładamy 4 kolory to musi odskoczyć na cztery obroty a potem czyścić jak nakłada jedenokolorowo to odskakuje na jeden obrót. Odciągnięcie w etapie końcowym ( pomijam ty sterowanie ) realizowane jest za pomocą sprężyny i otóż w moim przypadku sprężyna wyciągneła się i nie miała siły odciągnąc na tyle szczotki zespołu czyszczącego że ta lekko haczyła o pas rozciągając kolor. Sprawę załatwiło definitywnie wymiana sprężyny na mocniejszą. Było to ok rok temu a do dziś jest ok. Sile sprężyny dobrałem empirycznie. Tak więc i w twoim wypadku radziłbym się przyjrzec zespołowi czyszczącemu pas a nie od razu wymieniać sam pas.
 • Poziom 10  
  Dzięki.
  Jak tylko będę miał możliwość sprawdzenia to podziele się z Wami informacjami.
  Pozdrawiam.