Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine 7803M - kalibracja lasera. Proszę, pomóżcie! (łódź)

03 Paź 2007 16:41 2467 9
  • Poziom 12  
    Witam. Mam następujący problem. Kupiłem sobie owe radyjko i postanowiłem wyczyścić laser, bo czasem przeskakiwał. Rozebrałem laser na części pierwsze - odkręciłem transoptor, zdjąłem soczewkę z cewkami i wyczyściłem ją od środka wacikiem do uszu, lustro też. Złożyłem to wszystko i niestety nie czyta mi teraz żadnej płyty....Na początku myślałem, ze uszkodziłem diodę, jednak dioda świeci. Transoptor też jest w porządku, bo ja k próbowałem podkręcić moc lasera, to też trochę dłużej radio kręciło płytą, po czym ją wyrzucało. Radio nie czyta żadnej płyty, ani oryginalnej, ani wypalanej. Skoro dioda świeci, transoptor jest ok, to na pewno trzeba ten laser wyregulować. Ma od 2 śruby na soczewce do zmiany jej wysokości - jedna śruba jest na dystansie na sprężynie, drugą reguluje sięwysokość. Moje pytanie brzmi - Czy znacie kogoś z Łodzi albo okolic, kto podjąłby się kalibracji tego lasera? Ja z kolegą próbowałem już to robić, ale niestety trzeba poświęcić na to dużo czasu i starać się metodą prób i błędów. Bardzo proszę Was o jakieś rady, bo radyjko względnie dobrze odtwarzało płyty, a teraz jest lipa... Dodam, ze laser w radiu to SF87 i najtaniej znalazłem w poltronicu - 70 zł. Proszę, pomóżcie. Z góry dziekuję i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    no to zostaje tylko kupic nowy laser nikt ci nie ustawi przy takim rozregulowaniu za mniej niż cenna nowego jeżeli w ogóle ktoś się tego podejmnie laser przy
  • Poziom 12  
    ponawiam pytanie - czy może mi ktoś polecić dobry serwis w łodzi, któryby mi to zrobił? Może jednak uda mi się samemu z tym uporać - laser świeci, wszystko technicznie sprawne, tylko kalibracja....
  • Poziom 22  
    no to se reguluj ciekawe po ilu dniach radio walniesz w kąt bo tego się nie da zrobi w domowych warunkach a serwisie gdzie jest odpowiedni sprzet ta usługa będzie kosztowac
  • Poziom 23  
    Panowie jaki odpowiedni sprzęt !!!!! Jaki serwis zajmie się tak zwaną kalibracją !!! Jak ktoś jest taki " genialny " że rozebrał laser na czynniki pierwsze to teraz niech niestety cierpi. Jest to brutalna prawda ale niestety nie ma się co czarować - pozostała tylko wymiana lasera. Taką " kalibracje " robi się tylko w fabryce przy produkcji lasera.
    Trzeba najpierw troche pomyśleć i coś dowiedzieć jeśli się nic nie wie na dany temat zanim zacznie się działać .
  • Spec od car audio
    No właśnie - ustawienie geometri rozebranego lasera to raczej niewykonalne. Zwłaszcza, że trzeba to zrobić naprawdę dokładnie a metoda na chybił-spalił raczej tu nie wypali.
    Swoją drogą jak sobie koledzy radzicie z pomiarem emisji lasera w samochodowych odtwarzaczach CD? Bo to też trudna sprawa.
  • Poziom 12  
    Spodziewałem się takiej opinii z Waszej strony, bo jak sam się przyznałem - po prostu przez głupotę zepsułem sobie radio. Jak będę miał trochę czasu, to wystawię kieszeń na zewnątrz, połączę z radiem i będę próbował jeszcze coś zdziałać. Poza czasem, nie mam nic do stracenia - nie uda mi się zrobić, to kupię nowy laser;)Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Proszę jeszcze o porady, gdzie najlepiej kupić ten model lasera (sf87) i czy będzie to laser już skalibrowany, który wystarczy tylko włożyć do radia. Tak jak mówiłem, znalazłem w poltronicu za 70zł. Czy ktoś wie, gdzie moze być jeszcze taniej?
  • Serwisant
    Czytnik kupisz w sklepach z podzespołami elektronicznymi wysyłkowo.Czytnik jest skalibrowany wystarczy go zamontować ,pamiętaj o rozlutowaniu zworki acha jak nie zadziała to nie kręć przypadkiem peerkami przy czytniku,może być silnik uszkodzony od obrotu płyty.
  • Poziom 43  
    Jak już kilka razy pisałem, nadziałem się na inny model lasera z tej serii. Szukając najtańszych, znajdujesz napewno to samo od tego samego chińczyka, większość firm ma z tego samego źródła. A z działaniem ich jest bardzo róznie. Pewniejsze ale wiele droższe sprzedaje Aswo, Classic...

SławeK