Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z tunerem Pixel View TV Pro

04 Paź 2007 08:56 2033 18
  • Poziom 12  
    Witam. Mam problem z tunerem tv, a mianowicie chodzi o to ze po podłaczeniu do kompa zainteslowaniu włączam i obraz jest brzydki i zakłócony. Kabel sprawdzalem podłączając do TV i ładny obraz był tak wiec mysle ze sygnał jest ok. Problem z obrazem jest taki ze jest troche zaśnieżony i co pewien czas (mniej wiecej w równych odstepach czasowych ) Pojawiają sie paski poziome skacze obraz, po chwili troche to zanika i tak w kółko.. Nie wiem czy to problem miedzy tunerem a płytą główną np czy cos innego. Macie jakies pomysły bo ja juz nie wiem co zrobic.. Dodam ze sygnał z telewizji kablowej mam rozdzielony spliterem na dwa TV i tuner TV jako trzeci. Prosze o pomoc..
  • Poziom 11  
    odłącz wszystkie TV i sprawdz tylko na tunerze ..
    Sciągnij se inny program do oglądania TV na kompie
    i ustaw dokładnie kanały ..
  • Poziom 12  
    Próbowałem juz podłaczać sam tuner TV do gniazda od kablówki i nic nie pomogło, podłączałem nawet bez splitera i to samo.. Dodam jeszcze ze u mnie w komputerze nic sie nie dzialo przez 2 lata bo tyle mialem tuner, a od kąd teraz przełożyłem do kompa dziewczyny to pojawił sie problem. Jak myslicie to problem z sygnałem czy ze sprzetem cos;/ ? Bo wkurza mnie ogladanie z takim obrazem ;/
  • Poziom 11  
    Jeśli problem ze sprzętem , to by się wieszał lub resetował ...
  • Poziom 12  
    To nie mam juz pomysłu przez co to moze byc :( Jesli ktos zna przyczyny albo miał podobny problem to prosze piszcie.. Z góry dziekuje
  • Poziom 15  
    U mnie to samo :( Sprzęt zmieniałem ale nic nie dało. Dopiero jak podłączyłem sygnał przez video to obraz był ładny.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Problemem są zakłócenia wytwarzane przez komputer, a najprawdopodobniej zasilacz komputera. Czy przy zmianie obciążenia (np. CPU z 0% na 100%) zakłócenia zmieniają swoją charakterystykę?
  • Poziom 12  
    Nie sprawdzałem ale popatrze czy przy wzroście urzycia procesora zakłócenia się pojawiają.
  • Poziom 15  
    to dlaczego komputer podłączony przez video nie ma zakłóceń ?
    może mocniejszy sygnał ? ale z kablówki sygnał jest dość mocny ?
    Cytat:
    In composite video, the luminance signal is low-pass filtered to prevent crosstalk between high-frequency luminance information and the color subcarrier. S-Video separates the two, and detrimental low-pass filtering is unnecessary. This increases bandwidth for the luminance information, and also subdues the color crosstalk problem.

Inne częstotliwości, filtry i lepsza separacja poszczególnych składowych...
  • Poziom 11  
    wysokie zakłócenia zasilacza + brak prawidłowego ekranowania karty TV = śnieżek (sprawdź zimne luty w ekranie kabla antenowego)
  • Poziom 12  
    Kabel jest wporządku bo sprawdzałem go podłączając do TV i nie śnieżyło nic.. A z zasilaczem to odrazu wymiana wchodzi w gre? Gdzies przeczytalem ze problemem moze byc tez jesli komputer jest podłączony do gniazdka bez uziemienia... Mozliwe to ?
  • Poziom 15  
    msthhk napisał:
    Cytat:
    In composite video, the luminance signal is low-pass filtered to prevent crosstalk between high-frequency luminance information and the color subcarrier. S-Video separates the two, and detrimental low-pass filtering is unnecessary. This increases bandwidth for the luminance information, and also subdues the color crosstalk problem.

Inne częstotliwości, filtry i lepsza separacja poszczególnych składowych...

Video było podłączone do karty TV pod gniazdo antenowe, nie composite.
    Najciekawsze jest to ze jak podłącze zwykłą antenę pokojowa, mam lepszy obraz niż na kablówce !!

Grekiu jak możesz podłącz zwykłą antenę i sprawdź jaki będzie odbiór.
  • Poziom 12  
    Ok sprawdze jak wróce z pracy i napisze czy jest roznica :)
    @Bodzio: Zrozumiałem, że podłączasz jakieś urządzenie do wejścia video tunera. Nic to.
    To jest screenshot sprzed dość dawna, witać tutaj poziomy pasek - ten pasek spowodowany jest zakłóceniami z zasilacza (pionowe pasy to wina anteny):
    Proponuję po prostu pożyczyć od kogoś zasilacz, sprawdzić i mieć pewność.
    PS. Nie dostałem jeszcze odpowiedzi na to pytanie o zmianę charakterystyki zakłóceń pod obciążeniem.
  • Poziom 12  
    Cytat:
    PS. Nie dostałem jeszcze odpowiedzi na to pytanie o zmianę charakterystyki zakłóceń pod obciążeniem.

Odpowiedz bedzie po 17 jak wróce z pracy. A co do screenshota to ja mam dokładnie takie same paski poziome tylko duzo wiecej niz na zdjeciu... To sprawdze zasilacz jeszcze tak jak proponujesz i potem napisze co i jak
  • Poziom 15  
    msthhk Ja mam te pionowe pasy na kablówce, poziomych nie mam. Na zwyklej antenie mam ładny obraz bez tych pionowych pasów, ale właśnie nieraz pojawiają się te poziome skaczące pasy
    Sygnał z kablówki podłączam pod video, a video łącze z tunerem TV za pomocą wyjścia antenowego w video i w tym wypadku mam najlepszy obraz.
  • Moderator Samochody
    Grekiu napisał:
    Kabel jest wporządku bo sprawdzałem go podłączając do TV i nie śnieżyło nic.. A z zasilaczem to odrazu wymiana wchodzi w gre? Gdzies przeczytalem ze problemem moze byc tez jesli komputer jest podłączony do gniazdka bez uziemienia... Mozliwe to ?
    Zdecydowanie tak - najlepszy układ to "ground breaker"* na kablu antenowym i uziemiony komputer (obowiązkowo!). GB służy do odseparowania galwanicznego komputera od instalacji TVK, aby nie uziemiać tejże instalacji przez komputer.

---
    LINK
  • Poziom 12  
    Witam. Z pasami poziomymi sobie poradziłem i była to wina zasilacza.. Podpiąłem pod inny zasilacz i problemu niema. Został teraz drugi problem tj. zła jakość obrazu: na niektórych kanałach jest tak zasniezony ze nic prawie nie widać a na innych dobry. Wydaje mi sie ze kabel jest ok, dlatego nie wiem co jeszcze zrobic ;/