Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

philips AZ3830 buczenie w jednym głośniku

04 Paź 2007 12:13 2282 9
  • Poziom 11  
    a wiec lekko buczy głośnik lewy chyba to wina głośnika wiec chciałbym go wymienić tylko nie wiem na jaki aby miał takie same parametry jak orginalny Output power (RMS): 2x4 W tylko tyle wiem może ktoś wie gdzie taki kupić bo u mnie w pobliżu niema takiej możliwości
  • Poziom 39  
    Głośnik raczej nie buczy. Usterka jest prawdopodobnie we wzmacniaczu mocy lub filtracji zasilania.
  • Poziom 11  
    na słuchawkach dżwięk jest ok a na głośnikach jak jes podciszony to słychać tak jakby ten głośnik na niskich tonach warczał
  • Serwisant
    Zamień miejscami przewody głośnikowe wtedy bezduze wedzy można określić czy jet uszkodzone wyjście we wzmacniaczu czy uszkodzony głośnik.Ja stawiam na uszkodzony głośnik.
  • Poziom 20  
    Witam
    A ja stawiam na uszkodzenie kondensatora filtrującego, albo jednej z diod prostowniczych w zasilaniu końcówki mocy dla tego głośnika. Ewentualnie złe poprowadzenie masy dla tego kanału, ale to mało prawdopodobne.

PS: Może się nie znam, ale wytłumaczcie mi w jaki sposób przez uszkodzenie samego głośnika, bądź zwrotnicy może on "buczeć" :?: , bo według mnie to nie jest możliwe.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    padniety jest niestety głośnik
  • Poziom 36  
    Nie jest to wina głośnika lecz oczywiście wada konstrukcyjna przedwzmacniacza.W kilku nowych modelach Philips robi to źle i wszystkie szumią .Znajomi też kupili ten model i lipa.
  • Poziom 11  
    w tym akurat modelu co ja miałem był padnięty głośnik sprawdziłem to zmieniając go
  • Poziom 1  
    Witam, to chyba jakas felerna seria bo tez mam ten model i przy niewielkiej glosnosci czasami nie gra mi lewy glosnik, jak daje glosniej to zaczyna grac i tak w kolko. Czy w tym przypadku trzeba wymieniac glosnik? Jaka jest cena takiej uslugi w serwisie? bylbym wdzieczny za odpowiedz
  • Poziom 15  
    Malem ten sam przypadek ...

Rozebralem poprawilem flexy wtyczki i dziala ..

BTW. pracuje w seriwsie autoryzowanym wiec dysponuje czesciami ... jak by ktos byl chetny nie tylko boomboxy ... dvd kina lcd etc etc ... mp3 :D