Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radiówka i mała sieć bezprzewodowa na 3 PC

jancys 04 Oct 2007 12:47 1389 7
 • #1
  jancys
  Level 10  
  Witam

  Mam pytanie jakiego sprzętu potrzebuję aby stworzyć małą siec bezprzewodowa na 3 komputery ( 2 stacjonarne i laptop,wszystko ma się łączyć bez kabli,bezprzewodowo).Obecnie mam internet dostarczany radiowo poprzez AP D-linka 900+ a następnie z AP kablem na kartę sieciową komputera (sztywne IP).Czytałem dużo w internecie i na forach ale przeważnie jest ten temat przedstawiany w oparciu o internet dostarczany po kablu ,a następnie dzielony na komputery przez kabel lub bezprzewodowo.Domyslam sie ze prawdopodobnie będę musiał kupic Router (tylko jaki ,czy jakis dedykowany do tego typu instalacji) ,czy ten AP który posiadam przyda się do czegoś .Oczywiście komputer który jest obecnie podłaczony do internetu może być łaczony po kablu ,ale pozostałe 2 bezprzewodowo .Wiadomo ze te 2 będą musiały posiadać karty WLAN ale co dalej....

  Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne wypowiedzi
 • #3
  baczek007
  Level 23  
  Do tego D-Linka musisz podlaczyc jakis inny AP.
  Jezeli do dyspozycji masz tylko jeden adres IP od dostawcy, to musisz kupic AP-router.
 • #4
  jancys
  Level 10  
  baczek007 wrote:
  Do tego D-Linka musisz podlaczyc jakis inny AP.
  Jezeli do dyspozycji masz tylko jeden adres IP od dostawcy, to musisz kupic AP-router.  Czyli mam rozumieć że AP którego już posiadam łaczę przewodem z routerem ,następnie moge np. jeden komputer podłaczyć z routerem przewodem , a dwa pozostałe bezprzewodowo ?
 • #5
  baczek007
  Level 23  
  Dokladnie.
  Od dlinka do routera (AP) kabel. Od Routera co juz ci wygodniej.
 • #6
  utc1
  Level 15  
  Jeśli masz Acces pointa to w czym w ogóle problem? Wsadź tylko karty sieciowe w kompy i koniec. Chyba, że nie rozumiem o co chodzi.
 • #7
  jancys
  Level 10  
  utc1 wrote:
  Jeśli masz Acces pointa to w czym w ogóle problem? Wsadź tylko karty sieciowe w kompy i koniec. Chyba, że nie rozumiem o co chodzi.


  Chodzi o to aby można było używać internetu na kazdym komputerze niezaleznie (obecnie łącze jest przypisane MAC-owi karty sieciowej PC-ta stacjonarnego) i właśnie w tym wypadku jedyne optymalne wyjście to uzycie routera (na którym można sklonowac MAC-a) .

  Mam jeszcze pytanko ,czy muszę zmieniać jakieś ustawienia w AP ,czy mogę zostawić tak jak jest obecnie.
 • #8
  pafelg
  Level 11  
  jancys wrote:

  Czytałem dużo w internecie i na forach ale przeważnie jest ten temat przedstawiany w oparciu o internet dostarczany po kablu ,a następnie dzielony na komputery przez kabel lub bezprzewodowo.


  U Ciebie jest identyczna sytuacja z AP wychodzi kabel i masz internet dostarczony kablowo - zakładam, że AP jest własnością dostawcy internetu i i nie masz dostępu do jego konfiguracji, bo i nie jest to Ci potrzebne. Jeśli sklonujesz MAC na ruterze z podłączonego teraz komputera to dla AP i dostawcy nic się nie zmieni.