Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odbiornik GPS na usb jako alarm w samochodzie

04 Paź 2007 17:59 1837 4
  • Poziom 14  
    czy jeżeli takiemu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=245888779 odbiornikowi podłącze tylko 5v to on będzie się logował do satelit .

i jeżeli drugi taki odbiornik podepne w domu do komputera i w PC navigator 6 ustawie śledzenie pojazdu i wpisze numer tego co będzie w samochodzie to czy bedzie mi wskazywało gdzie się aktualnie znajduje samochód w razie kradzieży.

Po prostu chodzi mi o to czy wystarczy takiemu odbiornikowi 5v czy musi być jeszcze sygnał z Pc żeby się logował do satelit
  • Poziom 12  
    Witam,
    Ale to jest chyba odbiornik, nie nadajnik. Odbiera sygnały z satelit i program określa Twoje położenie.
    Według mnie niewykonalne!
  • Poziom 14  
    ale wydaje mi się skoro w PC navigator 6 jest opcja śledzenia pojazdu to taki odbiornik musi zostawić swoje wspułrzedne w satelicie
  • Poziom 29  
    Nie da rady tak, musisz miec uradzenie ktore jest w stanie wysylac tobie informacje o tym gdzie znajduje sie pojazd w danej chwili, zwykle jest to robione za pomoca GSM.

Druga sprawa to taka ze, urzadzenie USB(do ktorego podales link) do poprawnej pracy musi byc podlaczone do komputera, a nie tylko do zasilacza.

Za jakis 500-700 zl mozna juz kupic zestaw za pomoca ktorego ustalimy gdzie samochod jest w danej chwili. Jak chcesz taniej, to moze poszukaj jakiegos zestawu do samodzielnego montazu.

Tylko ze do tego dochodzi koszt utrzymania karty GSM, ktora za posrednictwem SMS, badz GPRS bedzie podawala aktualna pozycje pojazdu.
  • Poziom 17  
    phoe napisał:
    Nie da rady tak, musisz miec uradzenie ktore jest w stanie wysylac tobie informacje o tym gdzie znajduje sie pojazd w danej chwili, zwykle jest to robione za pomoca GSM.

Druga sprawa to taka ze, urzadzenie USB(do ktorego podales link) do poprawnej pracy musi byc podlaczone do komputera, a nie tylko do zasilacza.

Za jakis 500-700 zl mozna juz kupic zestaw za pomoca ktorego ustalimy gdzie samochod jest w danej chwili. Jak chcesz taniej, to moze poszukaj jakiegos zestawu do samodzielnego montazu.

Tylko ze do tego dochodzi koszt utrzymania karty GSM, ktora za posrednictwem SMS, badz GPRS bedzie podawala aktualna pozycje pojazdu.

A mozesz podac jakis model takiego nadajnika ktory by wspolpracowal z programem PC Navigator 7?
    No chyba ze jest jakis w miare dobry program do takiego nadajnika?

I jeszcze jedno pytanie, do utrzymania takiego nadajnika potrzebna jest karta np SIMPLUSA , czy trzeba w niej aktywowac?