Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPS5462/06 nie pobiera wody

04 Paź 2007 18:25 8102 3
  • Poziom 10  
    Witam, zmywarka nie pobiera wody, choć co ciekawe mimo jej braku program jest kontynuowany, włączane są ramiona, pompa odpompowująca wodę. Wyłącznik styropianowy jest sprawny. Wykonałem nast. doświadczenie - w pozycji na plecach :D odłączyłem przewód poboru wody od elektrozaworu - elektrozawór się załączył i zadziałał prawidłowo. W pozycji pionowej zmywarki już nie ... Proszę o podpowiedź co należy zrobić. Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    witam po opiśie wygląda to na zablokowanie płaszcza wodnego należy go zdemontować i wyczyścić powodzenia
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedź. Wydłubałem płaszcz, odłączyłem przewody od ... no właśnie od czego? - w płaszczu są 2 czujniki ? elektrozawory ? Co to jest ? Czy je się demontuje do czyszczenia / mycia ??? Mi się wydaje, że to nie taka prosta sprawa, jeśli tak to jakiego sposobu użyć, jeśli nie to jak płukać płaszcz, żeby tego nie zalać ? Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Płaszcz wyczyszczony, zamontowany ponownie, lecz niestety bez rezultatu. Gdzie szukać przyczyny ? Czy ktoś z Was mógłby udostępnić schemat tej maszynerii lub podać jakiegoś linka. Strasznie ciężko odkrywać połączenia na podstawie żywego organizmu ... :cry: Czym sterowany jest po kolei elektrozawór poboru wody ?