Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

whirlpool AWT 8123 D prosze o radę serwisantów

05 Oct 2007 11:12 2675 3
  • Level 2  
    Witam. Proszę o radę. Od 7 lat mam pralkę Whirlpoll AWT 8123 D ładowanie od góry. Nie znam sie jak dla mnie działa bez zarzutu tzn dopiera, a to ważne. Jeden problem. Fartuch pralki, pojemnik na proszki jest tak strasznie zagrzybiały i oszlamiony że aż niedobrze się robi. Używam pralki do normalnego prania. Wietrze, wylewam za każdym razem pozostałą wodę. Szoruje pojemnik. Słyszałam że ten model tak ma i nawet po wymianie fartucha i pojemnika - przy rozbórce bębna - jest i tak tak zaszlamiona, że nic się z tym nie da zrobić. Pytanie: wymieniać te części to jest ok 130 zł fartuch, 100zł pojemnik usługa 50 zł czy kupić nową pralkę? Proszę o szybką odp Spodziewam się dziecka i jestem tym przerażona. Pozdrawiam
  • Level 33  
    Użyj odkamieniacza do pralek (paczuszki po 150g)do kupienia w drogeriach wsyp do pralki bez ciuchów na pranie zasadnicze ustawiając temperaturę na 70 stopni.Powinno pomóc .Powodzenia .
  • Level 2  
    Dzięki

Już to stosowałam wiele razy. Różne środki. Pojemnik jest tak skonstruowany, że w ogóle nie da się dostać do tego brudu, a na fartuch i bęben to działa tylko trochę. Intersuje mnie czy ten model jest faktycznie jakiś felerny i czy ewentualnie da się go tak rozebrać, że się doczyści gdzieś te wnętrzności, wymieni te 2 elementy - no i czy to się opłaca w ogóle. Dzięki
  • Level 14  
    Witam.Zaszlamienie zbiornika i innych części spowodowane jest częstym praniem z niskimi temperaturami/30-40st.C/.Środek /zbiornik/należy wyprac
    technicznie:bez wsadu, do bębna włożyc 2-3 kostek do zmywarek,nastawic temp. max i najdłuższy program prania zasadniczego.
    Po 2-3 takich praniach środek powinien byc czysty.
    Grzyba na fartuchu należy usunąc wcześniej:popsikac środkiem na grzyby ścienne,po 15-30 minutach /w rękawicach gumowych/ostrą ściereczką kuchenną ,psikając przecierac czarne miejsca,aż do skutku.
    Pomaga po 2-3 razach.Pojemnik proszku przelac parokrotnie wrzątkiem z czajnika ,potem popsikac środkiem grzybobójczym,zostawic na 30 minut.
    Po tych czynnościach zrobic pranie techniczne opisane na wstępie.
    Powodzenia.
    Pozdrawiam.
    P.S.Ten środek sprawdziłem u paru Klientów.