Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Toledo 1,6 95' gaśnie na wolnych

wojtasstar 05 Oct 2007 11:55 3437 9
    wojtasstar
    Level 2  
    Seat Toledo 1,6 benz/gaz gaśnie na wolnych obrotach cofają się spaliny pod maske, dusi się i szarpie na benzynie a na gazie nie idzie jeździć. Gaz mam odłączony bo wogóle nie jeździł. Wymieniłem wszystko co możliwe: cewkę, sonde,kable wysokiego napięcia, nie mam już katalizatora. Jeżdze po mechanikach wydaje kase i nic. Diagnostycznie nic nie pokazuje komputer. Co robić? proszę o pomoc
    autoas
    Level 42  
    Jeśli cofają się spaliny, to sprawdź układ wydechowy czy jest drożny.
    Megawe
    Level 34  
    Sprawdź rozrząd oraz czy nie ciągnie fałszywego powietrza np przez gumowy łącznik od przewodu do serwa,gumową podstawę pod monowtrysk.Podłącz wakuometr i mierz podciśnienie w kolektorze ssącym.Można odpalić silnik z odłączonym wydechem.
    wojtasstar
    Level 2  
    dzięki za podpowiedź. Układ wydechowy jest w pożądku to już przerabialem bo pozbyłem się katalizatora. Teraz mam przestawiony zapłon i jest lepiej ale usterki nie znalazłem. Dalej nie moge jeździć na gazie. Może masz inny pomysł. pozdrawiam

Dodano po 10 [minuty]:

rozrząd ok sprawdzany, guma pod kolektorem wymieniona była nadpęknięta. Nie wiem co to wakuometr? Ale mieżyłem ciśnienie na zaworach i jest ok. Pozdrawiam, czekam na dalsze instrukcje.
    Megawe
    Level 34  
    Jaki masz założony gaz z regulacją na "śrubę" czy elektroniczny.Jeżeli masz regulowany gaz silniczkiem krokowym to musisz jechać do gazownikow lub postarać się o "śrubę" i zastąpić nią silniczek krokowy.Jeżeli już masz założoną "śrubę "to winny może być parownik ,ktory można regulować ale trzeba mieć doświadczenie.Wakuometr służy do mierzenia podciśnienia w kolektorze ssącym.Sprawdź wizualnie czy jak chodzi na gazie to nie jest dodatkowo wtryskiwana benzyna.Silnik nie będzie chodził jeżeli będzie dostawał dwa rodzaje paliwa jednocześnie a to się zdarza.Najpierw musisz doprowadzić żeby silnik dobrze pracowal na benzynie a poźniej trzeba zająć się gazem.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    wojtasstar wrote:
    Gaz mam odłączony

Megawe czytaj. W pierwszym poście napisane
    erdaniel
    Level 14  
    najpierw diagnostyka ,póżniej części , będzie taniej i szybciej.moim zdaniem stycznik jałowego nie działa.
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    erdaniel wrote:
    moim zdaniem stycznik jałowego nie działa.

a co on ma do szarpania podczas jazdy?
    erdaniel
    Level 14  
    no tak, niedoczytałem.
    rx7hew
    Level 17  
    Czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym jeśli jest sprawdzić, jak nie wymieniałeś jeszcze to sprawdź świece. posprawdzaj dokładnie instalacje czy nie przerwane jakies kable.