Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z NOKIA 3210

22 Lis 2003 02:07 1423 13
  • Poziom 15  
    Wpadł w moje ręce telefon NOKIA 3210 ponoć od pierwszego właściciela i ponoć nikt się z nią nie bawił jeszcze jeżeli chodzi o oprogramowanie. Jestem laikiem jeżeli chodzi o te sprawy i to mój pierwszy telefon jaki bym chciał naprawić wiec proszę w miarę jasno odpowiadać. PROBLEM polega na tym ze niby działa dobrze wszystko bez problemu ale ma problemy z włączeniem (naduszam Power i najczęściej włącza się tylko podświetlanie albo wpada w jakiś cykl włączyła się zaświeca Chile pokarze się ze ładuje baterie piśnie i gaśnie potem czasem się nie da włączyć gdy ją włączę zachowuje się jak by zwisła). Musze w tedy wyjąć baterie poczekać z 30 min wkładam podłączam ładowarkę czekam jeszcze za pokaże się że zaczęło ładować najczęściej 5 do 10 min, po czym włączam i działa już OK. Przez następne 30 min ładuje, pokazuje ze już jest na fula, więc odłączam ładowarkę i działa super niestety przez tylko 2 godziny. Potem znów cykl się powtarza nie da się jej włączyć i by to zrobić musze wyciągnąć baterie na 30 minut.
    Kupiłem nową baterie i nie pomogło kumpla tez nie na starej dzieje się identycznie, więc ja rozebrałem na części pierwsze dokładnie wyczyściłem izopropane wysokiej czystości i tez nic potem czynność powtórzyłem tylko że jeszcze postukałem gdzie niegdzie nie za mocno ale i to nic nie dało. W akcie desperacji nawet pare razy z pięści dostała z każdej strony ale i tu kicha. Działa jak działała, wrzuciłem ja do pudła i po 2 miesiącach właśnie wyciągnąłem i po mimo zdziwieniu ta się nie naprawiła.
    :)
    Wiec prosze o pomoc na co ona choruje i gdzie jej przyłożyć odpowiednią siłe F by zadziałał.
  • Poziom 17  
    Z tym pukaniem gdzieniegdzie to przesadziles :) w kazdym badz razie opis masz obszerny ale problem nie jest opisany w calosci :) jak juz telefon czysciles izopropanolem, to go czas przelutowac. Czyszczenie raczej nie pomaga na zimne luty :) W każdym badz razie nie wiem jakim dysponujesz sprzetem - czyli jak daleko mozesz ja naprawiac. A telefonu nie uderzaj bo to nic nie da... lepiej jak Ci telefon czasem "upadnie o sciane".... :)
  • Poziom 17  
    Generalnie nie należy takich rzeczy robić, ale, jeśli chodzi o przyłożenie siły ;) to widziałęm patent z przyklejanymi do układów bga kawałkami gumy dociskającymi układy do płyty.
    Sproboj tak zrobić z układem ccont, może na jakiś czas pomoże, bo sądząc po opisie to sam go chyba nie przelutujesz.
  • Poziom 15  
    Dzięki za rade, tylko mały problem nie wiem gdzie szukac układu ccont, by go ewentualnbie przylutować w odpowiedzi na zimne luty. co do sprzetu to jest on moze mało profesjonalny ale bawie sie tym od dziecka i chyba niezle sobie radze z lutownica. problem mam tylko co lutowac???
  • Poziom 17  
    zwykłą lutownica raczej sie nie przyda najlepiej gdybyś miał lutownice na gorące powietrze.
  • Poziom 11  
    mi dzieje sie cos podobnego z 3210 czasami wylącza się podczas rozmowy a jak się wyłączy to nie idzie jej włączyć tylko trzeba ładować baterie i po jakimś czasie sie włączy (bateria jest nowa, niedawno kupilem) :(
  • Poziom 15  
    Gdzie szukać układu ccont??? :roll:
  • Spec od GSM
    naucz sie czytac przeciez jest na nim napisane CCONT, moja rada - wrzuc tam gdzie lezała 2 miesiace bo kolbą tego nie zrobisz
  • Poziom 15  
    spokojnie bez nerwówki, myslisz ze jak rozebrales pare telefonów to juz masz prawo mnie obrazac. te forum jest do wymiany doswiadczen i pomocy a nie do glebienia innych, cwaniaku. a skoro opisalem troche zartem swój problem, to po to by, to troche uprzyjemnic, a ty inteligiecie uwazasz ze ja walcem po tej komurec jezdzilem :x :x :x
  • Moderator
    Cześć !

olo.d napisał:
    spokojnie bez nerwówki, myslisz ze jak rozebrales pare telefonów to juz masz prawo mnie obrazac. te forum jest do wymiany doswiadczen i pomocy a nie do glebienia innych, cwaniaku. a skoro opisalem troche zartem swój problem, to po to by, to troche uprzyjemnic, a ty inteligiecie uwazasz ze ja walcem po tej komurec jezdzilem :x :x :x

Dobrze Ci koledzy podpowiadają . Poczytaj na forum , w jaki sposób te układy są lutowane do druku. Zwykłą lutownicą nie przelutujesz tych układów . Musisz mieć dostęp do bardziej wyrafinowanego sprzętu :D
    A pisząc takie posty , możesz uzyskać pomoc ale od Moderatorów . Będzie to pomoc w zrozumieniu Regulaminu Elektrody.
  • Poziom 15  
    Wieze ze mi dobrze piszą ale niech mi koles nie muwi ze mam sie nauczyc czytac bo jasnowidzem nie jestem i niewiem ze tak jest podpisany układ. z reszta nie wazne moze zabardzo sie unioslem ale nich nie cwaniakuje tak. :D
  • Spec od GSM
    ja tez nie jestem jasnowidzem ale czytac umie wiec olo dupe to mamusi pokaz. I jeszcze raz naucz sie czytac, albo moze inaczej jak czytac umiesz to naucz sie wykorzystywac swoje umiejetnosci. Dołaczyłes 22 list. br, wiec naucz tez sie czytac forum.
    Naucz sie czytac posty LEMa na gorze forum /ogłoszenie/
    Naucz sie regulaminu elektrody bo długo tu nie pospiewasz.
    Naucz sie sciagac serwisówki z forum i czytac schematy
    Naucz sie tez jednego, to jest forum elektronikow a nie lamerów i nikt nie jest wrozką zeby ci powiedziec cos o usterce bez pomiarów.
    A i popukac to mozesz kobitke a nie telefon ;)
  • Poziom 16  
    Co do pukania to masz racje 'Dziur' też czasami lubie... a co do fonów też ;bez odpowiedniego sprzętu i umiejętności trudno jest cokolwiek zdziałać czasmi lepiej sobie odpuścić i zdać się jednak na ludzi którzy mają odpowiednią wiedze i troszkę 'siedzą' w temacie no ale może kolega jest bardzo ambitny i stosuje się do zasady "Adam S. zrób to sam".
    Powodzenia!!!
  • Poziom 32  
    Czy tez uwazacie ze w tym miejscu nalezy skonczyc?