Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić przeciwwagę do anteny CB?

05 Oct 2007 18:22 6090 18
  • Level 14  
    korzystałem z opcji szukaj, ale albo nie umiem albo nic nie ma :D

Mam antene magnesową CB na parapecie za oknem. Słyszę wszystkich dobrze, ale nikt mnie nie słyszy! Mieszkam na parterze, znajomy zalecił mi abym zrobił przeciwwagę do tej anteny i tu właśnie jest problem! Nie wiem jak się do tego zabrać!
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo

• Level 31  
    A jaki masz SWR ?

Marcin
  • Level 14  
    Jestem początkujący w tych sprawach więc jakbyś mógł jaśniej :D i po polsku!

Pozdrawiam
    Bartek

• Level 31  
    Było po polsku, na początek proponuję przeszukać forum pod hasłem:

strojenie anten

Pozdrawiam Marcin
  • Level 14  
    Nie podam Ci SWR bo nie mam reflektrometru :D

Dodano po 38 [sekundy]:

A poza tym pytałem jak zrobić przeciwwagi :D
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Z drutu, blachy, rurki metalowej
  • Level 14  
    zarzuciłbyś jakiś rysunek jak to mniej więcej ma wyglądać ? I jak ma być założone?

Pozdrawiam
    Bartek
  • Level 27  
    SP5IT wrote:
    Z drutu, blachy, rurki metalowej

Oprócz tego, podaj jak to założyłes, bez przeciwwagi :|
  • Level 14  
    Ja czy on? Bo jego zacytowałeś...

Pozdrawiam
    Bartek
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Radiotechnika - CB, KF, UKF, TV
  • Level 27  
    Myślałem, że jasno się wyraziłem ;)
    Dwa Michał raczej nie ma takich kłopotów.

Trzy dopiero teraz doczytałem, że to magnesówka. Nic dziwnego, że nikt Cię nie słyszy.

Wejdź na dział cb i zobacz jak się stroi anteny CB - masz przyklejony topic.
  • Level 14  
    gimof wrote:
    Nic dziwnego, że nikt Cię nie słyszy.

To może mi wytłumaczysz?
  • Level 27  
    13 lat temu pojechałem nad morze ze swoim radiem i anteną samochodową. Wyjazd był czysto namiotowy, problem podobny. Znalazłem starą pokrywkę od dużego garnka. Mała modyfikacja kilofem strażackim i przeciwwaga gotowa. Powodzenia ;)
    P.S.
    Antena z mocowaniem do dachu, stąd mod. U Ciebie będzie łatwiej.
  • Level 27  
    sq9cwd chyba, że to magnesówka mocowana na stałe.

Jaki model powiedz?

Magnesówki są najgorszym rozwiązaniem technicznym. Reszte odnajdziesz w szukajce
  • Level 14  
    Tylko że ja mam w domu szklane pokrywki ! :D

Pozdrawiam
    Bartek

Dodano po 16 [minuty]:

Ja oczekuję prostej odpowiedzi!

Rysunek jak powinna wyglądać przeciwwaga! Z czego powinna być wykonana i mniej więcej jak się za to zabrać!
  • Level 36  
    gory wrote:
    Ja oczekuję prostej odpowiedzi! Rysunek jak powinna wyglądać przeciwwaga!
    Z czego powinna być wykonana i mniej więcej jak się za to zabrać!

Z metalowych przedmiotów o długości min. 275cm licząc od głowicy anteny.
    Ale to nie jest odpowiedź, która rozwiązuje Twój problem.
    Przeczytaj proszę:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic827112.html
    oraz inne informacje o antenach i instalacjach antenowych nadawczych,
    odbiorczych, zakłóceniach, zabezpieczeniach od ładunków statycznych,
    przepięć - znajdziesz m.in. w moim profilu na Elektroda.pl

• Level 31  
    gory wrote:

Ja oczekuję prostej odpowiedzi!

Przykro mi, ale bez znajomości zasad działania anten nic nie zrobisz... to nie forum o stolarstwie, że wystarczy przyciąć deseczkę na wymiar i będzie OK. Instalacje antenowe to o wiele szersze pojęcie, a Ty masz tak naprawdę antenę samochodową i próbujesz ją zmusić do pracy w warunkach nie przeznaczonych dla niej. Da się... ale nie dostaniesz przepisu na zasadzie 2+2 = 4 ...

marcin
  • Level 14  
    Zaczynam się zastanawiać czy to forum jest tylko dla expertów, czy dla wszystkich!? Mówiąc prostą miałem na myśli: zrób z takiego drutu coś w kształecie czegoś takiego i przyczep tu, ewentualnie troche inaczej dokup to albo tu masz strone o tym przeczytaj.....

Pozdrawiam
    Bartek

• Level 31  
    gory wrote:
    Zaczynam się zastanawiać czy to forum jest tylko dla expertów, czy dla wszystkich!? Mówiąc prostą miałem na myśli: zrób z takiego drutu coś w kształecie czegoś takiego i przyczep tu, ewentualnie troche inaczej dokup to albo tu masz strone o tym przeczytaj.....

Ludzie którzy Ci odpisali mają pojęcie o tym o co pytasz, to właśnie dlatego nie dostałeś takiej odpowiedzi... jak oczekujesz, to nie stolarstwo ... ( bez ujmy dla stolarzy, bo sam w czasach liceum dorabiałem na stolarni ) i piłowanie desek...

oczekujesz jasnego przepisu, ale sam piszesz, że

gory wrote:

Nie podam Ci SWR bo nie mam reflektrometru

I właśnie min. dlatego takiego przepisu nie dostaniesz, bo nawet nie masz czym sprawdzić czy to co zrobiłeś pomogło i poprawiło dostrojenie anteny ...

sprawa jest prosta, pożycz/kup reflektometr, podaj wyniki pomiaru ( jak się posługiwać refelektometrem znajdziesz googlami lub na elektrodzie - nikt nie będzie przepisywał tego co można bez problemu znaleźć), jak podasz jak antena stroi, to dostaniesz coraz bardziej konkretne odpowiedzi co i jak zrobić...

marcin