Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips magnetowid VR600 z niemiec schemat i jak przestroic

zyraf 09 Sep 2002 16:32 2473 23
    zyraf
    Level 26  
    czy ktos:
    a) ma shemat magnetowidu VR600 Philips
    b) bede go przestrajal jesli ktos mi poda jak. Jest obraz a zamiast dzwieku szum. On przyjechal z niemiec i trza cos zrobic bo tam chyba maja fonie na innej czestotliwosci.
    prosze help mi
    :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :( :( :( :( :( :( :( :( :(
    packetm
    Level 18  
    Aby nagrywał z głosem postęmpuj podobnie jak tutaj:https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic8122.html
    krzysiek
    Level 27  
    oj maja nie to co MY :wink: 5,5Mhz wstaw fonie rownolegla i po krzyku tz bedzie krzyk w glosniku to bardzo prosta operacja fonia ma 4 kolki masa to wiadomo plus zasilania musisz znalezc gdzies 12 v wej podlacz z wyjscia glowicy oznaczone to jest jako IF a wyjscie foni podlacz do wyjscia filtra FCM5,5 MHz acha sam filtr wylutuj u potem zostaje regulacja cewkami na plytce foni i tylko tam lepiej nigdzie wiecej nie krec bo bedzie krzywda mysle ze ci sie uda :D
    packetm
    Level 18  
    A jeśli kaseta idzie bez głosu to masz do wyboru
    1 podłączyć telewizor z magnetowidem kablem m-cz. To znaczy przez euro lub czincze jeśli twój TV ma takie gniazda
    2 ustawić w menu twojego TV fonie na 5.5 Mhz lub systen PAL BG. Jeśli twój TV ma takie możliwości.
    3 przestroić modulator magnetowidu ( nie polecam jeśli tego nigdy nie robiłeś). Lub wymienić modulator na dwu systemowy z przełącznikiem BG/DK.
    Pozdrawiam.
    krzysiek
    Level 27  
    kurcze hcodzilo ci o przestrojenie magnetowidu? bo z podpowiedzi tutaj nic nie rozumiem ?
    packetm
    Level 18  
    Philips magnetowid VR600 z niemiec schemat i jak przestroic

Chodzi mu o magnetowid tylko też nie wiem czy nie ma głosu z kasety czy nagrywa bez głosu. Ale tak czy inaczej i jedno i drugie pemno mu się przyda.
    doktorek
    Level 19  
    witam..jeslichcesz przestroic modulator w vcr..musisz mies kawalek (5mm) drutu miedzianego i wkladasz do filtra kubkowego zamiast rdzenia ferrytowego..wciskajac badz tez wyjmujac regulujesz odstep nosnej foni do wizji..najlepiej uzyc przekroju 1,5mm2.pozdrawiam
    doktorek
    Level 19  
    witam..jesli chcesz przestroic tuner w magnetowidzie to patrz co napisal krzysiek.pozdrawiam
    stan
    Level 23  
    Jeżeli nie masz doświadczenia (co widać po pytaniu ) to nie grzeb w modulatorze bo to delikatna sprawa. Oglądaj przez eurokabel.
    zyraf
    Level 26  
    tak to prawda ze niewiele o tym wiem . to nie muj VCR tylko znajomego a sprawa jest taka : kiedy prubuje ogladac przes magn. wlaczony do telewizora to wizje ma a fioni niet. Nie wiem dobrze jak to jest polaczone ale sie dowiem. potrzebny jest terz schemat.
    krzysiek
    Level 27  
    kurcze zyraf rozbroiles mnie teraz to ja sie produkuje a TY tylko chcesz podlaczyc tv kup euro albo cinch taki kabelek i po sprawie i po jakiego grzyba ci schemat :wink:
    zyraf
    Level 26  
    nie rozumiesz o co chodzi. jest podlaczony chyba przez euro (scart) a kiedy w TV wlaczy ogladanie z wejscia AV to widzi ale nie slyszy bo slyszy shumy jak z niedostrojonego radia.
    krzysiek
    Level 27  
    jezeli z kasety jest ok to trzeba je przestroic tak jak pisalem wyzej jesli nie to podlacz jakies inne video do tv i bedziesz wiedzial czy tv sprawny mowimy caly czas o wejsciu euro
    zyraf
    Level 26  
    co to takigo fonia rownolegla?
    krzysiek
    Level 27  
    fonia rownolegla to taka mala plytka z czterema koncowkami :lol: ale z technicznego punktu widzenia sluzy do przestrojenia foni najczesciej stosuje sie ja do przestrojenia sprzetu z zachodu gdzie fonia wynosi 5,5MHz polecam strone http://www.mjm.waw.pl/
    zyraf
    Level 26  
    sprubuje cos z tym zrobic czy mozesz podac gdzie i co sie wlacza i jakimi cewkami krecic?
    zyraf
    Level 26  
    jaki typ tej fonii rown. F 84 czy F 85?
    ktory filtr wylutnac w magntowidzie czy w fonii?
    jak to stroic???
    witt69
    Level 23  
    Nie ruszaj filtru SFE 5,5Mhz,podłącz pod niego na weiście,F84MJM,w pełni wystarczająca dobrej jakości,kablowa,po zamontwaniu nie trzeba nic stroić,wielokrotnie wstawiałem taką i wszystkie stacje na kablówce mają czysty dźwięk,bez kręcenia...
    zyraf
    Level 26  
    a nie trzeba odlaczyc nuzki wejscia filtra w VR600??
    chyba zamuwie ale ktory typ
    do standardu obowiazujacego w wlk brytania czy ta druga???
    krzysiek
    Level 27  
    do witt 69 moze i racja z tym filtrem ale z kad masz zestrojone fonie!!!!!!!!!!!!!!?u mnie charczy kazda :lol:
    zyraf
    Level 26  
    no to co mam kupic i czym potem stroic-cewkami na fonii czy na magnetow.???????
    krzysiek
    Level 27  
    kup fonie f 84 podlacz ja zgodnie z opisem jesli bedzie charczec krec cewkami na plytce foni magnetovid lepiej zostaw w spokoju :lol:
    matias333
    Level 13  
    Witam. Dużo wody upłynoło od ostatniego postu na ten temat ale wpadł mi w rece takowy magnetowid z niemiec i szukam na płycie filtr SFE i takiego nie widze jest tylko T5.5B ?