Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Tigra - kodowanie kluczyków

solut13 05 Paź 2007 23:33 2339 2
  • #1 05 Paź 2007 23:33
    solut13
    Poziom 1  

opel tigra kodowanie kluczyków

witam

Mam taki problem. kupiłem opla tigrę 1,4 rok 1999. został sprowadzony z Włoch. i jak kupiłem to nie dostałem drugiego kompletu kluczy. Nie wiem co teraz zrobić, pasowało by mieć drugi komplet, ale powiedziano mi że dorobienie drugich to koszt około 500zł, ponieważ te kluczyki mają jakiś krypto kod.
    Jak możecie to pomóżcie, bo boje się że zgubie kluczyki i wtedy będzie problem. Z góry dziękuje.

Popraw temat zgodnie z pkt 11 regulaminu. goldwinger

• #2 06 Paź 2007 09:11
    cabs
    Poziom 9  

sprawa wyglada następująco:

masz wbudowany immobilizer fabryczny ktory komunikuje sie z transponderem w kluczyku (jak otworzysz kluczyk jest tam taka malutka czarna kostka) kupując auto powinienes dostac karte kodową jesli ową posiadasz to zrobienie nowego klucza wyjdzie taniej jesli nie to bedzie troche zabawy bo musisz znalezc dobrego elektryka ktory zczyta kod i zaprogramuje do nowego. Za sam odczyt stacja bierze okolo 150zł .

Jezeli jestes z dolnegośląska odezwij się to dam Ci namiar na jednego elektryka , który mi pomógł z immobilizerem. (w astrze)

Pozdrawiam

• #3 06 Paź 2007 19:08
    bartek_j
    Poziom 35  

Taniej wyjdzie sklonować kluczyk. W punktach dorabiania coponiektórych mają taką usługę. Wtedy dorbiony kluczyk ma taki sam kod transpondera jak ten pierwszy. Nic nie trzeba doprogramowywać.
    Jest jeszcze drugie rozwiązanie: Jeżeli ci nie zależy na immobiliserze fabrycznym (niewiele wartym, jak to z fabrycznymi zabezpieczeniami bywa) to wydłub transponder z tego kluczyka co masz i przyklej pod obudową stacyjki. A klucz dorób tylko "mechanicznie". Prymitywne i "brzydkie" rozwiązanie, ale najtańsze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME