Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu siemens amilo A 1650g - zawiesza się

szafa32 06 Paź 2007 10:15 1584 2
  • #1 06 Paź 2007 10:15
    szafa32
    Poziom 12  

Hej

Kupiłem laptopa fujitsu siemens amilo A 1650g jak to napisał sprzedający na allegro:

Cytat:
    "Leżak magazynowy, nowy, nie używany, zafoliowany, pudełko, sprzęt nie posiada żadnych wad ukrytych, sprawny w 100%,gwarancja: 1 miesiąc"
    paczka była bardzo źle zapakowana i laptop doznał napewno wstrząsów, choć nigdzie nie widać fizycznych śladów.

Problem polega na tym, że po uruchomieniu działa około 6 minut, zaczyna drgać obraz, a następnie gaśnie wyświetlacz, zawiesza się i nić nie można zrobić poza wyłączeniem. Później są problemy z kolejnym uruchomieniem, trzeba odczekać chwile.
    Dzieje się tak i Windows XP jak i Kubuntu Live, zauważyłem, że gdy uruchomię grę to laptop zawiesza się dużo szybciej.
    Temperatura jest raczej na normalnym poziomie.

Co może być powodem takiego zachowania laptopa?
    Czyżby nie tak coś z grafiką?
    Od czego zacząć szukanie źródła problemu?
    Może ktoś miał już taki problem z tym modelem.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

0 2
  • #2 06 Paź 2007 10:57
    mazzji
    Poziom 17  

Wygląda na to, że to jednak jest problem z chłodzeniem. Jeżeli masz na tego laptopa jeszcze tą gwarancję rozruchową to go odeślij do sprzedawcy a jeżeli już nie to rozkręć go i posprawdzaj mocowania wszystkich radiatorów i poprawność połączeń.

0
  • #3 06 Paź 2007 19:49
    szafa32
    Poziom 12  

Jutro go rozbiorę na części pierwsze i zobaczymy czy coś to da. Tylko dziwi mnie jak koleś który mi go sprzedawał zainstalował na nim Windowsa :D.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z podobnym przypadkiem lub z tym modelem laptopa to proszę o opinię.

0