Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD Manta Emperor III - soft

zbigos 06 Oct 2007 19:06 2997 5
 • #1
  zbigos
  Level 2  
  Dostałem uszkodzonego przy zmianie oprogramowania Emperora III loader samsunga. Ściągłem soft z strony Manty były tam dwa pliki bin. Wylutowałem flesza i próbowałem wgrać któryś z plików. Zawsze programator, Willem, zatrzymywał się na 50% i nic się nie działo.
  Teraz mam pytanie czy to jest dobry wsad czy musi być zgrany z innego flesza?
 • #2
  ZbeeGin
  Level 39  
  Jest tam dobry wsad. Testowałem na paru starszych dekoderach wgrywając bezpośrednio do kostki 49F040, także za pomocą Willem-a z przelotką PLCC32-DIP32.
  Zatem najprawdopodobniej problemem jest tutaj Twój Willem. Zauważyłem, że na niektórych egzemplarzach podstawka bezpośrednia nie działa właściwie, a z przelotką jest ok.
 • #3
  zbigos
  Level 2  
  Udało mi się zaprogramować kość. Problem był z wersją oprogramowanie Willema na 0,97 ja nie mogłem zaprogramować. Znalazłem 0,97g i na tym poszło. Ale odtwarzacz na żadnym z wsadów nie ruszył. Problem z lutowaniem raczej odpada, zrobiłem to bardzo starannie. Wgrywałem wersje E3-2.2
 • #4
  ZbeeGin
  Level 39  
  Spróbuj ze strony Cesarza http://www.cesarz2.glt.pl/ pobrać wersję 2.4 i załadować do pamięci.
  Jeśli to nie pomoże, to kup sobie nową kość Flash i załaduj do nowej.
 • #6
  zbigos
  Level 2  
  Udało się. Uruchomiłem odtwarzacz. Problem oprócz flesza był z opornikiem R159. Był on lekko ukruszony, podmieniłem z innego odtwarzacza i zaczęło działać. Teraz mam prośbę czy ktoś potrafi mi powiedzieć co to jest za opornik i czym go można zastąpić. Na mierniku pokazywał 7 om.