Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra c20ne - Odpala i gaśnie

damkoz 06 Paź 2007 19:33 2479 3
  • #1 06 Paź 2007 19:33
    damkoz
    Poziom 19  

Witam, może mi ktoś podsunie jakiś problem bo powoli kończą mi się koncepcje co dalej robić. Problem dotyczy opla vectry c20ne rok 89 sterownik prawdopodobnie ml4.1 skrzynia automat
    Problem jest taki że po włączeniu zapłonu i próbie odpalenia auta silnik albo ledwo załapuje i gaśnie albo też popracuje chwilkę tak jakby na 3 cylindrach i gaśnie momentalni w taki sposób jak by ktoś wyłączył zapłon. W tym momencie o ile nie wyłączy się i włączy ponownie zapłonu sterownik nie daje znaku życie, tzn, lampka "engine" się nie świeci, brak impulsów na cewkę, wtryskiwacz, nie ząłącza pompy paliwa. Po wyłączeniu i włączeniu ponownie zapłonu, sterownik się uruchamia, przy kręceniu samym rozrusznikiem są impulsy na podzespoły wykonawcze natomiast jeżeli silnik zaskoczy choć na chwilę sam zaraz gaśnie i jak już pisałem sterownik tak jakby się blokuje.

Na próbę podmieniłem: sterownik silnika, skrzyni, cewkę, czujnik obrotów wału i nic, cały czas te same objawy.
    Jedyne co zauważyłem to dość luźny pasek rozrządu ale nie jest na tyle luźny aby rozrząd się przestawił.

1 3
  • #2 06 Paź 2007 19:56
    grzechu40
    Poziom 21  

Może masz nieszczelny układ dolotowy powietrza,albo czujnik tzw ssania (temp.) niesprawny.

0
  • #3 06 Paź 2007 20:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 06 Paź 2007 20:13
    damkoz
    Poziom 19  

przekaźnik podwójny sprawdzałem mierząc napięcie na jego wyjściu, tzn zasilane wtrysków jest cały czas, nie zanika nawet gdy silnik zgaśnie. Sekcja zasilania pompy wydaje się ze działa prawidłowo.

0