Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wtyk zasilacza do laptopa Clevo D620S

Sokół 06 Oct 2007 20:27 3273 9
    Sokół
    Level 12  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Otrzymałem po koleżeńsku do naprawy uszkodzony zasilacz od laptopa Clevo D620S, a dokładniej ma urwany wtyk.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że nikt nie potrafi mi podpowiedzieć gdzie mogę kupić taką końcówkę, bo zasilacz jest sprawny, a sam laptop jest "bez firmowy". Żaden z uniwersalnych zasilaczy nie posiada takiego wtyku jaki by pasował do mojego laptopa. W załączeniu umieszczam obrazek przedstawiający ten wtyk.

Proszę o pomoc gdzie mogę kupić taki wtyk?
    Wtyk zasilacza do laptopa Clevo D620S
    olfork
    Level 23  
    Clevo to nie jest laptop bez firmowy!
    To jest klon CA ( California Access), Kapok i jeszcze paru innych... bez-firmowym można by nazwać coś co jest naprawdę trudno spotkać.

Ja zawsze szukałem rozpiski pinów i przerabiałem na jakieś standardowe gniazdko (zależnie od wyprowadzeń).
    Tobie też tak radze, bo będzie szybciej i taniej.
    Sokół
    Level 12  
    Dzięki za podpowiedż co do marki tego sprzętu, ale ja nie mam tej końcówki i dalej stoję w martwym punktcie.
  • Helpful post
    PitD

VIP Meritorious for electroda.pl
    :arrow: olfork
    CLEVO to jest prawdziwy producent tych notebooków.

CA ( California Access) to jest Polska nazwa tych notebooków. Zresztą stara. Teraz nazywają się też ACTINA. W Niemczech To jest GERICOM a także częściowo MEDION. Na Węgrzech to jest PORTOCOM. W Austrii jest NETWORK.
    Wszystkie te nazwy są lokalne.

Co do wtyku to bywają takie zasilacze u nas w Krakowie na Giełdzie Komputerowej.
    Sokół
    Level 12  
    PitD a nie orientujesz się jaka jest ich cena? Bo widzę że najprawdopodoniej nie dokupię samej końcówki.
    PitD

Ostatnio płaciłem za taki 19V 4,7A 80zł
    olfork
    Level 23  
    Sokół jak widzisz, może szkoda wydawac tyle pieniędzy na zasilacz. Przemyśl kwestie przelutowania gniazdka w latopie i odpowiadającą mu koncoówe zasilacza, to nie jest takie trudne.
    Sokół
    Level 12  
    :arrow: PitD na giełdzie kupiłeś ten zasilacz, a może wiesz gdzie go jeszcze można zakupić?
    PitD

Te zasilacze ma tylko jedna osoba i jest w niedzielę.
    Nie mam do niej innego kontaktu.
    Sokół
    Level 12  
    Dziękuję za zainteresowanie i udzieolone porady- PitD Tobie szczególnie.