Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Dalia PDH 885Z-wolne obroty silnika

06 Paź 2007 23:19 2501 8
  • Poziom 14  
    W pralce jak wyżej mam problem - podczas prania bęben obraca się z mniejszymi obrotami a konkretnie podczas ruszania wydaje się jak by "nie miał siły ruszyć" jednak rusza i kręci się. Z czym można to powiązać.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam, ta pralka posiada regulator obrotów [moduł] i kondensator; ja osobiście zacząłbym od kondensatora. Powodzenia
  • Poziom 14  
    Dziękuje za odpowiedź i biorę sie do roboty. A może ktoś podpowie gdzie w internecie można tanio nabyć ten kondensator.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Czy obroty na wirowaniu też są wolniejsze ? Prawdopodobnie kondensator jest dobry a uszkodzony moduł. Od kilku lat firma Geco produkuje mniej awaryjny zamiennik G320. A poza tym użyj funkcji "szukaj", było o tym na forum dość dużo. Powodzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Ja osobiście wziałbym się za kondensator bo to on decyduje o ruchach rewersyjnych silnika
  • Poziom 14  
    Trochę to potrwała ale właśnie wymieniłem kondensator i dalej to samo i właśnie obroty na wirowaniu też są wolniejsze. Ale czy to na pewno moduł jak pisze postrzepiony? A jeżeli tak, to czy tego modułu nie można naprawić. Może ktoś próbował?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jeżeli wykonasz to, co pisali Koledzy wyżej i dalej będzie źle, sprawdź programator pralki czy nie ma nadpaleń. Powodzenia.
  • Poziom 14  
    Na płycie sterownika faktycznie było masę zimnych lutów (w szczególności na rezystorach zasilających) usunąłem. Wymieniłem również przekaźnik podłączający kondensator ponieważ styki były już ponadpalane i jest wszystko OK. Dzięki wszystkim za porady.