Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX - 4200 kilka pytań

mrc12 07 Paź 2007 01:41 3054 19
  • #1 07 Paź 2007 01:41
    mrc12
    Poziom 21  

Witam zakupiłem to urządzenie wielofunkcyjne i mam 2 pytania.

1) Czy to normalne, że praca wiatraka jest dość głośna ?? (słychać jakby nie miał łożysk ale nie aż tak strasznie głośno take buczenie :-) małe).

2) Czy bez obaw mogę podłaczyc przewód około 4 - 5m USB ?

Bardzo proszę o odpowiedz

pozdrawiam wszystkich mrc12

0 19
  • Konica Minolta
  • #2 07 Paź 2007 07:12
    marek216

Poziom 43  

ad 1
    Nie wiem co to dla ciebie znaczy "głośna praca" - na to pytanie raczej nie dostaniesz konkretnej odpowiedzi

ad 2
    Możesz podłączyć kabel nawet 7 metrów byle był dobrej jakości - najtańsze kale sie nie sprawdzają

0
  • #3 07 Paź 2007 09:35
    mrc12
    Poziom 21  

Głośna praca to dla mnie jest takie tyrkotanie słychac poprostu łożyska wzmocnione obudową urządzenia.

A jak rozpoznać dobry kabel, cena??

0
  • #4 07 Paź 2007 15:31
    laserjack

Poziom 31  

Każda drukarka pracuje praktycznie inaczej, ale to dopiero można stwiedzić, mając porównianie przy innych, miałem kilka tych urządzeń i nie stwierdziłem nadmiernej głośności wentylatora. Kabel powienien moim zdaniem byc znanej renomowanej firmy z dławikami przeciwzakłóceniowymi.

0
  • #5 08 Paź 2007 15:26
    mrc12
    Poziom 21  

Bardzo głosny to on ie jest ale jak jest cicho w domu a zazwyczaj tak jest to go tam słychać. I troche mnie denerwuje bo w poprzedniej słyszalny byl tylko świst powietrza.

1) A jest jakiś sposób żeby nie mieć ograniczeń spowodowanych chipem, np resetowanie bądz oszukanie w jakiś sposób drukarki, żeby nie trzeba było kupowc chipa??.

2) Słyszałem, że ten chip powoduje zwolnienie drukarki wraz z z ilością wydrukowanych stron aż do całkowitego zablokowania wydruków. Czy to jest prawda??

Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasowe wypowiedzi :-)

Post był raportowany.

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem DWA posty. [hefid]

0
  • Pomocny post
    #6 09 Paź 2007 21:17
    michalmiko
    Poziom 17  

Witaj!
    Mam taką samą drukarkę jak Ty i mam ustawiony czas po którym się przełącza w stan czuwania po 5 minutach i już wentylator nie pracuje.
    Ona jest głośna? Trudno powiedzieć, to moja pierwsza drukarka i jestem z niej bardzo zadowolony, ale faktycznie wentylatorek jest czasem denerwujący.
    Ja regenerowałem już toner i kupiłem chip (nie jest do w sumie droga sprawa ok. 20zł jak pamiętam ;) ).
    Zwolnienie drukarki? Na wymienionym chipie wydrukowane już około 500-600 stron i nic takiego nie zauważyłem :)

0
  • Konica Minolta
  • #7 09 Paź 2007 22:33
    mrc12
    Poziom 21  

dzięki za info :-). A jak jest z tymi chipami, na tonerze 3 tyś stron. Nie ma takiego czegoś, że chip jest już pełny ma na liczniku 3 tyś a tonera jeszcze zostało??. Poza tym w instrukcji pisze, że można właczyć oszczędzanie toneu i wydłuży to troche żywotność tonera. Ale jak licznik pozwala na wydrukowanie 3000 stron i zaoszczędzimy toner to i tak nic nam z tego bo licznik w chipie nas zatrzyma. Czy to prawda??.

Nie ma jakiegoś sposobu na zerowanie tego chipa albo coś ??

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki pomogłes mi :-)

0
  • Pomocny post
    #8 09 Paź 2007 22:43
    marek216

Poziom 43  

Dokładnie tak jak piszesz - zatrzyma się po osiągnięciu limitu bez względu na poziom tonera.

Oszczędność ma sens - możesz potem wymienić chip bez dosypywania - na włączonej oszczędności można dodrukować nawet 1000 stron.

Nie znam sposobu na zerowanie chipa

0
  • #9 09 Paź 2007 22:46
    michalmiko
    Poziom 17  

Z tego co mi się wydaje chip po prostu liczy wydrukowane kartki (nie obchodzi go, czy toner jeszcze jest czy nie ;)).
    Jeżeli chodzi o toner to funkcje oszczędzania mam wyłączoną, ponieważ można na allegro kupić chip jak i toner (proszek) i zregenerować wkład :) za ok. 40-50zł. Toner starcza na ok. 3000stron przy 5% pokryciu, a chip z tego co pamiętam na 5000 stron, co w przypadku zastosowania domowego (jak ja) bardzo się opłaca :twisted: i nie ma porównania jeżeli chodzi o koszty eksploatacji z drukarką atramentową :)
    Cieszę się, że mogłem Ci pomóc :)

0
  • #10 13 Paź 2007 15:01
    mrc12
    Poziom 21  

A jak wymienie chip to na wydruku konfiguracji drukarka sama będzie liczyła od nowa liczbe wydrukowanych stron czy trzeba coś zresetować??

fajnie by było jakby wystarczyło włożyć coś zamiast chipa co symulowało by cały czas pełen toner

Dodano po 18 [minuty]:

A masz może instrukcje jak zregenerować taki toner??. Jeżeli miałbys proszę podziel się

Witam ponownie, mam problem, mianowice iż jestem ciekawski zaglądnołem do środka do kasety z tonerem, no i oczywiście cały toner rozsypał mi się po kasecie<beczy>. Z boków usunołem toner i został tylko we wgłebieniu tam gdzie powinien być. Ale jak się rozsypał to upaprał cała tą listwe z włoskami (chyba czyszczaca) wyczyściłem jak mogłem ale pasek cały jest czarny od tonera. czy jest to groźne w jakimś stopniu dla bębna bądz dla czego kolwiek?. Ewentualnie co z tym zrobić jak wyczyścić, czy zostawić

Bardzo proszę o odpowiedz jest to dla mnie bardzo ważne:-(

Panowie ja jestem w szoku z tego powodu :D

Post był raportowany.

Pisanie postu pod postem.
    Należy używać przycisku ZMIEŃ.
    Scaliłem TRZY posty. [hefid]

0
  • #11 13 Paź 2007 15:29
    laserjack

Poziom 31  

Odkurzaczem odkurzyć całość.

0
  • #12 13 Paź 2007 15:55
    mrc12
    Poziom 21  

Ale jak znów rozbiore kasete i zaczne odkurzać to wciągne i rozsypie cały toner moge już poczekać do wymiany tonera??

0
  • #13 13 Paź 2007 18:38
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Jak Ci drukuje dobrze , to może już nic nie ruszaj. Dla własnego i wkładu bezpieczeństwa ! :-)

C.

0
  • #14 13 Paź 2007 20:25
    mrc12
    Poziom 21  

A może to prowadzić do jakiś uszkodzeń bądz szybszego zużycia się jakiś podzespołów??

0
  • #15 13 Paź 2007 21:12
    laserjack

Poziom 31  

Raczej nie, ale okaże siię w pracy.

0
  • #16 13 Paź 2007 22:31
    mrc12
    Poziom 21  

A jak już będe wymieniał toner to trzeba by było to wyczyścić

oto moje kolejne 3 pytania:

1) Czym wyczyścić llistwe czyszczącą (tą co ubrudziłem tonerem)
    2) Jakim preparatem wyczyścić (izopropanol?)
    3) Czy po wyczyszczeniu musze posypać jakimś proszkiem bądz czymś innym??

za odpowiedzi bardzo dziękuje :-)

0
  • #17 14 Paź 2007 13:28
    copyman

Chodzi Ci o tą listwę z "aksamitki" (taka z materiału, a pod nią jest pasek foliowej uszczelki) . Nie czyść jej niczym. Można ją odkurzaczem przeczyścić i to wszystko. Im mniej będziesz kombinował tym lepiej. Podobnie rolka ładująca. Delikatnie płynem do szyb i po sprawie!

C.

0
  • #18 14 Paź 2007 16:57
    mrc12
    Poziom 21  

to ja już nic z tego nie rozumiem. Mozecie mi to jakoś wyjaśnic ?. Bo nie wiem czy będzie źle, jest źle. jedni mówią żeby czyścić drudzy żeby nie, inni żeby smarować tonerem drudzy żeby proszkiem. :/

0
  • #19 14 Paź 2007 17:17
    copyman

Ten wkład nie posiada "normalnej" (gumowej) listwy bębna. Dlatego nie ma konieczności inicjalizacji tonerem lub pudrem kynarowym. Poza tym, jeżeli nie dajesz sobie z tym rady to odpuść zamiast zadawać tysiąc pytań. Oddajesz wkład do regeneracji w punkcie usługowym i pasuje! Niech oni się z tym bujają żeby było dobrze. Płacisz i wymagasz !

C.

0
  • #20 14 Paź 2007 17:35
    mrc12
    Poziom 21  

tak tylko zapłacić prawie 100zł ?? nie mam tyle, poza tym wole się samemu nauczyć a elektroda jest własnie od zadawania pytań :-) :-)

I dziękuje za wytrwanie i odpowiedzi na moje pytania :)

0