Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup akumulatora do samochodu [fiat marea 1,6 SX]

jasiek89 07 Paź 2007 09:51 6243 3
  • #1 07 Paź 2007 09:51
    jasiek89
    Poziom 17  

Witam! Pewnie na dniach padnie mi doszczętnie akumulator postanowiłem nie zwlekać i zacząć rozglądać się za akumulatorem do mojego pojazdu. Wiem że użytkownicy fita bravo brava marea mają ten sam problem od lat - AKUMULATOR, faktycznie w samochodach tych powinien być chyba tak gdzieś słyszałem wyższy amperaż niż próg minimalny ze względu na rozrusznik, zwłaszcza kiedy jest to już samochód no nie pierwszej świeżości. Stąd też moje pytanie, ile kosztuje, jaki model, czemu warto poświęcić uwagę. Jestem zwolennikiem że akumulatora nie można kupować w markecie, bo to nie akumulator. Bardzo proszę o wszelkie rady!

0 3
  • #2 07 Paź 2007 17:08
    zdyz
    Poziom 14  

na aku masz zawsze pojemnosc i prad rozruchu przy tej samej pojemnosci np. 40ah moze byc 420 lub 470 pradu rozruchowego zawsze przy tej samej pojemnosci kupuj z wiekszym pradem rozruchowym

0
  • #3 07 Paź 2007 17:29
    kierbedz4
    Poziom 33  

Z dostępnych akumulatorów na rynku proponuję akumulator o tej samej pojemności lub o jeden stopień większy pod warunkiem że swobodnie wejdzie w miejsce starego akumulatora.Akumulator musi być odpowiednio zamontowany uchwytami w przedziale silnika.Wstawiony a nie zamontowany na stałe akumulator podlega wstrząsom i może to spowodować opadanie masy czynnej z płyt zabudowanych w akumulatorze,a co za tym idzie samorozładowywanie się akumulatora a w konsekwencji jego przyspieszone zużycie. Proponuję dwa typy akumulatorów. Pierwszy to Centra + drugi typ to Warta. Osobiście preferuję akumulator Warty. Akumulator Warta zabudowany w moim samochodzie pracuje bez problemu już czwarty rok. Może to być Warta Silwer który ma jeszcze lepsze własności i przedłużoną żywotność.

0
  • #4 10 Paź 2007 00:05
    kavma
    Poziom 21  

Witam
    Pojemność akumulatora nie powinna zbytnio przewyższać zalecaną przez producenta, ze względu na parametry ładowania alternatora.
    Osobiście używam akumulator Centry.
    Przy zakupie warto porównać (pisz o tym kol. zdyz) prądy rozruchu. Polecam zakup w znanym sklepie motoryzacyjnym, ze względu na łatwość w dochodzeniu ewentualnej reklamacji.

0