Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EPSON DX3850 - jak zresetować tusze i inne ?

brynek 07 Oct 2007 12:35 5242 2
 • #1
  brynek
  Level 20  
  Mam dwie drukarki Epson DX3850 i w obu świeci czerwona dioda(mam niski poziom tuszu, tusze są nowe nieoryginalne). Czytałem na postach że tusz można zresetować programem SSC Service Utility. Mam ten program w wersji 4.20. Program odczytuje mi poziom tuszu i ile było wydrukowanych kartek, wszystko pokazuje prawidłowo. Wszystko by było ok, tylko nie potrafię zresetować poziom tuszu. Czytałem różne posty i robiłem według różnych opisów reset, ale to nic nie dało. Proszę o pomoc i jakiś opis tego programu po Polsku ( co gdzie trzeba ustawić). Dziękuję i pozdrawiam.
 • #2
  konmaj
  Printers specialist
  A jakiej firmy są te nowe zamienniki? Możliwe, że jest coś namieszane z czipami i zresetowanie nic nie da. Z tego, co wiem, to SSC nie kasuje czipów na kartridżach - mimo, że jest taka opcja, to nie działa. Trzeba to zrobić reseterem (ok. 10 zł na Allegro).
 • #3
  Slaweq_20
  Level 11  
  SSC- tym programem można tylko zamrażać,może resetować tylko wyróżnione modele. Ja bawiłęm sie nim ma drukarce Epson Stylus C45SX...zamrażarka tylko działała. Przed każdym Drukowaniem trzeba zamrażać... a po skończeniu odmrażać... :)