Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zwiększyć energię impulsu w pastuchu ?

07 Paź 2007 14:50 5089 8
 • Poziom 11  
  Mój pastuch jest zrobiony na cewce od motoru WSK. Po podłaczeniu do ogrodzenia duża część immpulsu ginie (długie ogrodzenie i niezbyt dobra izolacja). Mam pytanie, w jaki sposób można zwiększyć energię impulsu ?
  Od czego zależy ta 'siła kopnięcia' ? Wiem że w sprzedaży są pastuchy o różnej mocy, np na dziki. Drugie pytanie dotyczy w jaki sposób można zrobić prosty miernik obecności napięcia w ogrodzeniu. Czy ktoś zna budowę takiego miernika jakie są sprzedawane np na allegro ? Jeden koniec wbija sie w ziemie a drugim dotyka do drutu i miga dioda.
 • Poziom 20  
  Witam miałem taki sam problem i zamontowałem cewkę samochodowa !!!!
 • Poziom 29  
  Zbyt wysokie napięcie nie jest wskazane. Widziałem kiedyś krowę, która po porządnym pier....u przez 3 lata nie chciała wyjść z obory. :D
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Jeśli izolacja nie jest zbyt dobra i spora część energii trafia do ziemi, to nie masz co kombinować ze zwiększaniem energii, tylko popracuj nad lepszą izolacją przewodu.
  Jako miernik powinna działać zwykła neonówka, taka jak w śrubokręcie - probówce do sprawdzenia napięcia sieciowego. Jeden koniec do przewodu, drugi do ziemi.
  Cewkę od wsk można próbować podmienić na jakąś inną.
 • Poziom 11  
  A co powoduje ze jedne pastuchy maja wieksza energie impulsu a jedne mniejsza ?
  Czy jest to sprawa tylko napięcia na wyjsciu na drut ?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  wars76 napisał:

  Czy jest to sprawa tylko napięcia na wyjsciu na drut ?
  To nie jest sprawa napięcia. Można zwiększyć pojemność która służy do magazynowania energii.
 • Poziom 11  
  Masz na myśli ten duży kondesator ?

  Dodano po 32 [minuty]:

  Czy wystarczy jak do isniejącego kondesatora dołożę równolegle jakąś dodatkową pojemność, oczywiście na odpowiednie napięcie ?[/GVideo]
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Powinno zdać egzamin. Chyba, że oryginalny kondensator jest już zdezelowany i ma upływności. Wtedy wymienić na nowy/nowe.
 • Poziom 11  
  Witam.
  Ja to myśle,że można podłączyć dodatkową pojemność jak i również zwiększyć napięcie zasilacza podnoszącego napięcie. Tylko podstawową sprawą jest zmierzyć tonapięcie. Jeśli nie chcemy mieć oszołomionej krowy.:D
  Pozdrawiam.