Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm. Czy można laserem zblokować czujnik ruchu?

daniel291077 07 Paź 2007 18:19 2376 4
  • #1 07 Paź 2007 18:19
    daniel291077
    Poziom 1  

mam wielka prosbe ostatnio ogladalem film o zlodziejach jak wlamywali sie do domu i jakos laserem czy czyms zablokowali czujnik ruchu czy jest to mozliwe naprawde mam w domu tez alarm i troche zaczolem sie obawiac czy jest moja rodzina bezpieczna bardzo bym prosil o wszystkie informacje na temat czujnikow i alarmow pozdrawiam daniel

0 4
  • #2 07 Paź 2007 19:20
    kaczy99
    Poziom 23  

Na jakiej zasadzie działa twój czujnik ruchu? Podczerwień? Ultradźwięki? Jeżeli w ciemności nakierujesz na niego kamerę i będzie "świecić" to jest to podczerwień, jeżeli nie to ultradźwięki. Niemal wszystkie alarmy i sposoby na ich omijanie zostały omówione w "Pogromcach Mitów" na Discovery Channel. Czujnik ultradźwięków oszukali poprzez narzucenie na siebie prześcieradła. a podczerwień (nie wiem czy) ominęli chyba szybą... Jak to mówią: "na sposoby są sposoby". W programie było również o blokowaniu laserem ale chyba nie sprawdzało się to w praktyce... nie pamiętam dokładnie, oglądałem to na początku wakacji.

0
  • #3 07 Paź 2007 19:47
    kiesiu15
    Poziom 14  

Jeżeli alarm zakładała profesjonalna firma, to na pewno zapewniła gwarancję swojej usługi.A innym aspektem tej sprawy, to cena tego alarmu. Na pewno droższy ma więcej funkcji zabezpieczających. Ale "licho nie śpi".

0
  • #4 07 Paź 2007 23:35
    adams987
    Poziom 35  

Jest możliwe oszukać każdy sposób . Wyobraź sobie że ty ze swoim ludzkim wzrokiem jesteś czujką , jeśli skieruje na ciebię ostre światło słońca to czy zauważysz kogoś ubranego na biało ?? może ale nie na pewno!!
    Elementy elektroniczne reagują na różne "ZMIANY" pewnych parametrów , ale jeśli zostaną "OŚLEPIONE" to z reguły powiadomią o tym ale nie zawsze!!, a zmian już nie dostrzegają, czyli możesz chodzić blisko takiej czujki a ona jest już ślepa.

Dodano po 12 [minuty]:

kiesiu15 napisał:
    Jeżeli alarm zakładała profesjonalna firma, to na pewno zapewniła gwarancję swojej usługi.A innym aspektem tej sprawy, to cena tego alarmu. Na pewno droższy ma więcej funkcji zabezpieczających. Ale "licho nie śpi".

większość szanujących się firm używa "sprzętu" który jest ogólnie szanowany i dostępny, jakość usługi to ina sprawa a prawa fizyki to ina sprawa,
    Tak, wiec da sie oszukać znaczną część czujników w łatwy sposób są zapewne takie które mają przemyślane zabezpieczenia, ale zapewne srogo kosztują.

0
  • #5 06 Lut 2008 18:10
    ekspander
    Poziom 10  

Co do pasywnych czujników podczerwieni to napewno promienie nie przedostaja się przez szkło, widziałem także sztuczkę chowania się za parasolem a o oślepianiu laserem to w telewizji było pokazane

1