Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze światłami drogowymi - seat cordoba

zyjanu 07 Paź 2007 19:30 2969 6
  • #1 07 Paź 2007 19:30
    zyjanu
    Poziom 13  

Od ponad roku mam problem z przełącznikiem świateł drogowych w Seacie Cordoba 1,4MPI z końca 1999r. /jest to przejściówka/. Problem polega na tym, że w chwili, gdy włączę światła drogowe zaczyna śmierdzieć przysmażanym plastykiem z przełącznika. Dlatego też jeżdżę na światłach mijania. Kiedyś jak jeździłem ,,maluchem,, to odciążyłem przełącznik przekaźnikiem i coś podobnego chcę zrobić w moim seacie. Czy jest to możliwe? Gdzie można znaleźć konkretny schemat instalacji elektrycznej do tego samochdu? A może ktoś już wie jak to zrobić? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc

• #2 07 Paź 2007 19:35
    DominikD
    Poziom 23  

Próbnik w dłoń i da się zrobić bez schematu , pozatym sprawdź moc żarówek jakie masz może to jest problemem.

• #3 07 Paź 2007 19:39
    SITO79
    Poziom 27  

na 100% już masz przekaźnik od świateł.
    sprawdź może raczej inne rzeczy,oprawę bezpiecznika,może sam przekaźnik

• #4 07 Paź 2007 20:49
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ręki bym se w tym momencie nie dał uciąć ale przekaźnika na światła to tam raczej nie ma

• #5 07 Paź 2007 21:07
    andreeas7
    Poziom 14  

Goldwinger -masz 100% racje przekaznika raczej nie ma , zwykłe styki mechaniczne przełączające plus ( ja bynajmniej nie spotkałem instalacji z porzekaznikiem w tym roczniku). Jesli chcesz naprawic musisz zdemontowac kierownice i zdjąc przełacznik , bardzo prosto sie go rozbiera - masz napewno wytopiony w przełaczniku styk , który nie łaczy dobrze i sie nagrzewa dlatego swąt wypalanego plastyku) , mozna to poprawic i przerobic instalacje aby obciazenie szło przez przekaznik , ale raczej radził bym ci abys poszukał drugiego sprawnego przełacznika , ten i tak bedzie miał juz problemy i taka naprawa na długo moze byc nie skuteczna.

• #6 07 Paź 2007 22:16
    krismon3
    Poziom 10  

Witam.
    Myślę że to wina złego styku w przełączniku więc trzeba go zdemontować i zbadać ale założenie przekażnika wcale nie zaszkodzi tylko pomoże.W sklepie można coś takiego nabyć i dopasować za niewielką kwotę

• #7 30 Sty 2013 21:02
    zyjanu
    Poziom 13  

Długo męczyłem się z tym przełącznikiem a to dlatego, że nie mogłem nigdzie znaleźć schematu elektrycznego do mojej ''przejściówki''.
    W końcu zakupiłem na Allegro zamiennik przełącznika zespolonego świateł i wymieniłem.Jakiś czas go już mam i jestem bardzo zadowolony bo sprawuje się zdecydowanie lepiej od oryginału a jest też dużo tańszy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME