Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CODE-A-PHONE

22 Lis 2003 20:12 1630 13
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich serdecznie
    Poszukje schematu do telefony bezprzewodowego CODE-A-PHONE
    model 7010. Wyszukiwarki takie jak google znalazly producenta czy tez
    rodzimego dealer`a tych aparatow, niestety ani grama schematu.
    Jezeli ktos z Was dysponuje takim prosze o odpowiedz.
    Z gory dziekuje za kazda forme pomocy.
    Pozdrawiam Jacek B
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Witam ponownie.
    Telefon dostalem, byl zupelnie martwy, wymienilem baterie, w sluchawce jest slyszalny jedynie szum. Sluchawka odpowiada na wywolanie klawiszem bazy PAGE. Ladowanie baterii poprawne, regulacja VOLUME - przy sluchawce - dwustopniowa jest sprawna. W czasie proby polaczenia z tym telefonem mam sygnal zajetosci, podobny sygnal slsze w sluchawce tego telefonu.
  • Poziom 11  
    Witam, dzieki za podpowiedz.
    Musze przeprosic, uzylem okeslenia "W czasie proby polaczenia z tym telefonem mam sygnal zajetosci..." nie zajetosci lecz wywolania, slychac rowniez sygnal w dzwonienia w sluchawce. Jeszcze raz przepraszam jest przeciez istotny blad. Zmieniajacy chyba postac rzeczy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam
    Podobny objaw występuje w telefonach przywiezionych z Niemiec. W związku z tym mam pytanie:
    Czy ten telefon był używany w Polsce czy też przyjechał z Niemiec?
    Jeśli przyjechał z Niemiec to należy podłączyć linię do pinów 1 i 4 (żółty i czarny kabelek w gniazdku)
    Powinno pomóc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Czesc.
    Nie, telefon przed usterką pracował w kraju.Jak juz wspomnialem telefon sygnalizuje probe polaczenie (dzwoni), a to by oznaczalo , ze widzi siec brakuje lacznosci od sluchawki do bazy.
    Dziekuje i pozdrawiam.

• Specjalista od telefonów
    Z poprzednich postów nie wynika jedna sprawa - słuchawka czy baza dzwoni. Jeśli tylko dzwoni baza należy zalogować słuchawkę do bazy.
    Natomiast jeśli dzwonią obie tzn. słuchawka i baza uszkodzony jest układ wejściowy lini w bazie. Należy sprawdzić elementy które odpowiadają za zajęcie linii.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie.
    W jednym ze swoich postow napisalem, ze ( ...sygnal dzwonienia slychac roniez w sluchawce... ), a zatem dzwoni baza i sluchawka.
    Zmiana przelacznika standby/talk nie wnosi zadnych zmian w pracy telefonu. Na tym samym przelaczniku jest wylaczenie sluchawki OFF-to dziala poprawnie.
    A swoja droga, to w telefonie tym pracuja takie uklady jak:( LR48081, MC3361 i invertery HCF4069 - to w sluchawce), w bazie wykorzystane sa uklady MC3357, HCF4069, HCF4001, i tone detector LM567C). Sciagnalem z netu aplikacje tych układow i sprobuje zlozyc to w jakas calosc. Brakuje mi tylko aplikacji do LR48081A - nie wiem co to jest. Calosc pracuje na 49MHz.
    Byc moze dysponuje ktos schematem aparatu zbudowanego na wyzej wymienionych ukladach, o podobnej konfiguracji lub przynajmnie moze wskazac skad to mozna sciagnac, to byloby mi latwiej polaczyc to w jedna calosc i tym samym zrozumiec jego dzialanie.
    Mysle ze to juz wszystko na temat tego aparatu, nic wiecej nie jestem w stanie dorzucic.
    Dziekuje.

• Specjalista od telefonów
    Nie pamiętam tego modelu ale!
    Mam pytanie czy zajmuje telefon linię telefoniczną tzn. słychać cokolwiek jeśli się wciśnie na słuchawce talk). Podobne telefony często posiadały przekażnik zajęcia lini. Albo był brak sterowania przekażnikiem albo sam przekażnik był uszkodzony. Montowany przekażnik tracił styk i było po sprawie (brak sygnału centrali). Jeżeli brak jest takowego układu to siedzą tranzystory wejściowe lub cokolwiek na wejściu lini tzn. diody prostownicze,rezystory zabezpieczające, no nie wiem cokolwiek co jest podpięte od strony gniadka
  • Poziom 11  
    Telefon ma przelacznik trojpozycyjny OFF-STANBY-TALK w pozycji TALK podczas proby laczenia z innym abonentem slychac tylko szum, natomiast podczas proby dzwonienia na numer, pod ktory jest podlaczony, slychac w sluchawce sygnal dzwonienia.
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Zgodnie z sugestiami kolegow sprawdziłem wszystkie elementy w obwodzie wejsciowym, są OK!. , az do scalaka. Ponieważ do tej pory czyli przez caly tydzien niestety nie znalazłem schematu, również nikt nie byl w stanie pomoc mi w jego poszukiwaniu, bede probował szukac innaczej - może na giełdzie lub gdzie indziej.
    Dziekuje wszystkim kolegą, którzy starali sie mi pomóc w rozwiazaniu mojego problemu i serdecznie pozdrawiam Jacek B.