Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz buczy przy odpalaniu

forresty 07 Paź 2007 21:05 1112 6
  • #1 07 Paź 2007 21:05
    forresty
    Poziom 9  

Witam. Moze ktoś mi podpowie co to może być. Właczajac wmacniacz (Dual pa5060) słyszy się narastające buczenie. trwa to moze z 10sekund i mija jak ręką odciął. Co to moze być? Wszystko poza tym działa normalnie? jakis kondensator pada czy co? Zjawisko występuje na zimnym wzmaku

0 6
  • #3 07 Paź 2007 21:11
    arti13
    Poziom 32  

to chyba normalne mam tak w unitrze ws 503 jak kondensatory sie laduja i u mnie trwa to moze 2 sekundy a moze to cos innego wczesniej tez bylo to czy nie

0
  • #4 07 Paź 2007 21:27
    nyquist
    Poziom 24  

FORRESTY, ważne:

1. Czy buczą oba kanały, czy jeden?

2. Czy wzmak ma przekaźniki opóźniające załączanie kolumn (Duale przeważnie mają) i czy są one sprawne a buczenie pojawia się dopiero po ich załączeniu?

Pozdr.

0
  • #5 07 Paź 2007 21:42
    123qwert
    Poziom 2  

To będzie wina zasilania, wzmacniacza.Przy starcie kondensatory kture tlumią prace transformatora będą częściowo złurzyte. proponuje wymiane.®

0
  • #6 08 Paź 2007 09:41
    forresty
    Poziom 9  

Oba kanały buczą. Wmacniacz ma coś takiego że kolumny włączają sie później- buczenie słychac dopiero jak załączą się kolumny. Dziwne jest to ze czasami buczy bardziej a czasami mniej. Trwa to pare sekund i potem jak ręką odjął. Tak jakby coś się nagrzewało i jak się nagrzeje to wszystko jest ok.
    Nie wiem czy było wcześniej bo kupiłem używany. musiałby kto z właścicieli dualopodobnych powiedziec czy też tak ma

0