Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie centralnego zamka do alarmu PANTHER

07 Paź 2007 21:28 1152 4
  • Poziom 10  
    Witam

Mam w samochodzie już od bardzo wielu lat autoalarm PANTHER z firmy CODE ALARM. Kupiłem sobie zestaw centralnego zamka i chciałbym go podłączyć do centralki alarmu tak, aby uzbrojenie alarmu zamykało drzwi. Problem tkwi w tym, że nie posiadam żadnych papierów od tego alarmu. Długie poszukiwania czegokolwiek na necie też nie dały efektów.
    Widzę tylko, że są jakieś wolne wyjścia w centralce alarmu, ale nie wiem do czego służą.
    Czy ktokolwiek wie czy możliwe jest podłączenie centralnego zamka do tego alarmu? Czy ma ktoś może jakąś dokumentację tego alarmu?
    Jeżeli nic się nie znajdzie to czeka mnie tylko wytarganie centralni z pod deski rozdzielczej i sprawdzenie multimetrem co sie dzieje na tych niepodłączonych wyjściach.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Artur
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 28  
    Witam. Do sterowania potrzebne będą dwa przewody wolne wychodzące z centralki autoalarmu. Na przewodach tych w trakcie uzbrajania lub rozbrajania winno pokazywać się napięcie 12V przez około 1 sekundę /0,8sec/.Napięcie można sprawdzić próbówka 12V 2W.

Dodano po 1 [minuty]:

Przy zamykaniu pojawi się napięcie na jednym przewodzie, przy otwieraniu na drugim.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Witam

Dzięki za odpowiedź.
    Pytanie brzmi czy tak jest w tej centralce czy to odpowiedź ogólna dotycząca większości centralek.
    Sterownik centralnego zamka jest sterowany masą więc musiałbym tylko zrobić na przekaźniczkach dopasowanie aktywnego sygnału.

Pozdrawiam Artur
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Czytałem archiwum ale wiele mi to nie pomogło.
    W końcu wymontowałem alarm i wziąłem go na stół.
    Okazuje się że ma dwa wyjścia sterujące impulsami masy 0,8s.
    Wiec wszystko jasne wystarczy podłączyć do centralki zamka.

Tylko jedno mnie zastanawia.
    Wyjścia sterujące zwierane są do masy za pomocą układu scalonego ULN2004. Ten scalak zawiera tranzystory darlingtona z wejściami dopasowanymi do TTL. Prąd kolektora w szczycie może osiągnąć 500mA.

I tu pytanie:
    Jakie prądy płyną w przewodach sterujących podczas załączania masy?

Z tego co sprawdziłem multimetrem to na pewno powyżej 20mA - bo taki miałem najwyższy wynik w serii pomiarów.
    Prąd ten na pewno jest większy bo multimetr potrzebuje więcej czasu na wyświetlenie poprawnego wyniku niż te 0,8s.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
    Artur