Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praktyczne porady układania okablowania

pablotor 07 Paź 2007 21:56 798 1
  • #1 07 Paź 2007 21:56
    pablotor
    Poziom 11  

Witam.

Mam takie pytanko może i głupie ale odpowiedź na nie może mi bardzo przyspieszyć pracę.

Mam 4 pomieszczenia, w każdym z trzech zamontowane jest po jednym gniazdu 2xRJ45, w czwartym natomiast stoi szafa i do niej mają się zbiegać wszystkie kable czyli po dwa z każdego pomieszczenia. Korytka mam już pomontowane, jedyne co zostało to przeciągnięcie okablowania.

Posiadam jedną szpulę skrętki. Tu pojawia się moje pytanie. Jak najlepiej jest taki kabel ciągnąć. Powiedzmy że mam obliczone ile z jednego gniazdka potrzebuję metrów. Ciągnąć po jednym kablu od każdego gniazdka, układać je od razu w korytku i zamykać a przy następnym kablu otwierać układać i znów zamykać ? dodam, że przykryć nie mam jeszcze podocinanych...boje się że tak na sztukę rozciągne te kable obok korytka a później przy zamykaniu ich się okaże że może któryś z przewodów jest za krótki, albo dałem go zbyt wiele a mogłem go wykorzystać gdzieś indziej...

Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłem...chodzi o typowo praktyczne aspekty tej czynności, aby zrobić to szybko, sprawnie, solidnie i nie babrać się z tym za wiele.

Napewno znajdzie się ktoś z praktyką kto mógłby mi pomóc.

0 1
  • #2 07 Paź 2007 21:59
    gothye
    Poziom 33  

zaczynasz tak :

odmierzasz skrętke (kazdą osobno do kazdego gniazdka ) i od konca (tuż przy gniazdku ) zaczynasz zamykać koryta w ten prosty sposób znacznie uproscisz sobię pracę prz układaniu skrętki w korytkach

0