Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2.0 16V z 2000r. nie odpala

07 Paź 2007 22:40 4806 6
  • Poziom 16  
    Witam. Mam problem z w/w samochodem. Samochod nie chce zapalic. Mozna go otwozyc z pilota, kontrolka z immobilaizera gasnie po przekreceniu kluczyka w stacyjce, silnik sie obraca ale nie zapala. Z tego co zauwazylem to nie dziala pompka paliwa i nie ma pradu na cewkach. Podlaczylem ja pod komputer i wyskoczyly trzy bledy: immobilaizer, brak polaczenia komputera z klimatyzacja, nie dochodzi prad do komputera. Moze ktos juz mial podobny problem, prosze o pomoc. Pozdrawiam. Krzysiek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Witam
    miałem podobny problem z odpalaniem i to by ła wina impulsatora na kole zamachowym. Jednak diagnostyka po podłaczeniu do komputera natychmiast to wykazała. W tym przypadku może być poważniesza usterka, możliwe że złożona.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    impulsator jest w porzadku, ja nie mam wogole napiecia za komputerem, prawdopodobnie musze "wyczyscic" komputer
  • Poziom 18  
    Czy te błędy to są błędami zapamiętanymi czy występującymi cały czas? Jeżeli komputer nie maiłby zasilanie w ogóle to nie diagnozowałby się.
    Co rozumiesz pod pojęciem wyczyszczenia komputera?
  • Poziom 16  
    tak, nie da sie tych bledow wykasowac, za kazdym razem wracaja, musze ominac immobilaizer bo prawdopodobnie to jest przyczyna tego ze samochod nie odpala
  • Poziom 16  
    powodem było wylanie sie kwasu z akumulatora na ECU które mądre francuzy umieścili pod podstawą akumulatora i kwas ten przeżarł uszczelke ECU i dostał sie do środka gdzie wypalił ścieżki z płytki, kupiłem używane ECU i przeprogramowałem pod mój nr. VIN, i oczywiście od razu wywaliłem immo.