Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie tweetery do głośników HERTZ EV 165?

tumak5 08 Paź 2007 00:21 4795 13
  • #1 08 Paź 2007 00:21
    tumak5
    Poziom 16  

W tym momencie posiadam DT 16 i zakupiłem używany zestaw ESK 165, więc mam dodatkowo HT 18. Patrząc na brzmienie DT 16 i czytając opinie HT 18 myślę o sprzedaży tych tweeterów i kupnie czegoś, co nie będzie miało tak ostrego, metalicznego brzmienia. Potrzebuję czegoś co zagra bardzo miłym zrównoważonym i pełnym szczegółów dźwiękiem, a do tego będzie super zgrywało się z EV 165. Kwota o której myślałem to ok100zł i najlepiej by było raczej jakby sprzęt był używany, bo wiadomo tańszy.

Co panowie moglibyście mi zaproponować w tej cenie?
    Proszę o radę...

0 13
  • #2 08 Paź 2007 11:56
    Pawel S.
    Poziom 39  

100zl za szt czy za pare?? jezeli za pare to zapomnij bo dobre tweetery zaczynaja sie kwota 90zl/szt
    moze PROA simlex 25?? 260zl za komplet i masz hi-endowy wyglad oraz dobre brzmienie ;)

0
  • #3 08 Paź 2007 19:09
    tumak5
    Poziom 16  

Wiem że 100zł za parę to nie dużo za dobry sprzęt, ale raczej właśnie tyle będę miał ze sprzedaży DT 16 i HT 18 które posiadam. Bardziej bym wolał używane, bo wiadomo że taki sprzęt się prawie nie zużywa i za takie pieniądze było by można kupić lepsze od nowych. Ja myślałem nad sinuslive neo 25, albo Lanzar TCS...Możecie mi powiedzieć coś na ich temat? Które będą lepsze do EV 165? Słyszałem że te sinuslive grają bardzo miło jak za taką cenę...

0
  • Pomocny post
    #4 08 Paź 2007 19:31
    powalla
    Moderator CarAudio

Gdzie i jak masz zamiar je mocować ? Co kombinuję? Nie wiem jakie masz auto i jakie miejsca montażowe ,np. w golfie II,III jest możliwość montażu tweeterów w kokpicie pod maskownicami w taki sposób ,że ich nie widać . Można wtedy zastosować tweetery "domowe" np. Tonsila . Sam miałem przez jakiś czas GDWK8/80/1 i grały całkiem nieźle(pod wzmacniaczem,w bi-ampingu) ,ba powiem wiecej za 40zł za sztukę nic im nie zagraża brzmieniowo ............tylko ten rozmiar :-) (leciały tylko pod MKT4,7uF).

0
  • #5 08 Paź 2007 20:08
    tumak5
    Poziom 16  

Więc mój samochód to Opel Vectra A sedan 90r. Wysokotonowce tam mają swoje miejsce w samych rogach pod szybą. Jest tam maskownica ok 5cm średnicy, ale głębokość tam jest niewielka ok 4cm, z tego co pamiętam...

0
  • #6 08 Paź 2007 20:44
    Pawel S.
    Poziom 39  

zdemontuj ta maskownice i zobacz jakiej srednicy glosnik tam sie zmiesci. jezeli 10cm srednice wepchniesz to kup nawe GDWK PJ i bedziesz mial sporo lepszy tweeterek ;)

0
  • #7 08 Paź 2007 21:37
    tumak5
    Poziom 16  

Poważnie panowie takie głośniki jak ten GDWK PJ są lepsze jakościowo od tweeterów specjalnie robionych pod car audio nawet za 100zł para?? Wydaję mi się że przy odrobinie kombinacji powinienem upchnąć 10 cm, ale sprawdzę to jeszcze...

0
  • Pomocny post
    #8 08 Paź 2007 22:15
    Pawel S.
    Poziom 39  

najtanszy glosnik wysokotonowy jaki znalazlem ktory dobrze brzmi to peerless NDT-53 za 90zl w polsce. z audiocomponents troche taniej
    a te tweeterki z zestawow do ok 700zl to porazka

0
  • #9 09 Paź 2007 00:06
    tumak5
    Poziom 16  

Maskownica do tweeterka ma średnicę 5,5cm i ten Peerless NDT 53 pasował by tam idealnie, no nie wiem jak z głębokością bo faktycznie tych 4 cm może tam nie być. Nie znalazłem dokładnego opisu i wymiarów tych Peerlessów i też nie wiem jak by było ze strojeniem ich.. z ilością omów, jaka zwrotnica... Myślę że na razie zostawię sobie te HT 18 hertza co mam i dozbieram kasiory, bo to będzie raczej najlepsze rozwiązanie w mojej sytuacji...
    A będą one pasowały brzmieniowo do tych EV 165? A może jest też jakiś kombinacyjny pomysł by załadować tam o wiele lepsze głośniki za małe pieniądze, jak w sytuacji z tymi tweeterami??

Wielkie dzięki za pomoc... :please:

0
  • #10 09 Paź 2007 06:28
    Pawel S.
    Poziom 39  

ten glosnik nawet niema 2cm glebokosci :P
    niby sa wersje 4 i 8 ohmowe tego glosnika ale ja tylko spotkalem sie z 8ohm i taki koledze zamontowalem. niepamietam jaka tam zwrotnice dalem ale zadnych wymyslnych filtrow i gra to bardzo dobrze. glosnik niema zadnych wyraznych wad. brzmieniem jest odrobine wyrazniejszy niz np niektore vify ale w porownaniu do hertza jest bardzo delikatny. porownujac do bardziej znanych glosnikow to charakter brzmienia ma podobny jak GDWK 11/100 ale bez zadnej jego wady!! :P

gdyby tak PJtce odkrecic front to i tak pozostaje mages o srednicy ponad 7cm :| jak mozesz to pokaz fotke tego miejsca

0
  • #11 09 Paź 2007 19:23
    tumak5
    Poziom 16  

No niestety fotki tego miejsca zrobić nie mogę, bo nie mam aparatu, ale za to znalazłem zdjęcia elementów pod którymi umieszcza się wysoko tonowe. Średnica tej siateczki to 55mm, a wymiary całego elementu to 75mm na 85mm. Pod tymi elementami zabudowy nie ma zbyt dużo miejsca ok 2,5 do 3 cm, a pod spodem jest już listwa trzymająca deskę rozdzielczą do podszybia.

0
  • #13 09 Paź 2007 20:25
    tumak5
    Poziom 16  

Pomyśl jeszcze, może wpadnie Ci coś do głowy przy okazji...
    Opisz mi co zastosowałeś (jaką cewkę, kondensator itd.i czy stosował w zestawie jakiś wzmacniacz) do tych głośników Peerlss 8Ω u kolegi że zagrały odpowiednio do reszty głośników, które pewnie miały 4Ω.
    Możesz mi powiedzieć jak bardzo te wysoko tonowe Peerlss są lepsze od tych z przeznaczeniem do car audio. Jaka to miej więcej półka cenowa?...

Wielkie dzięki za wszystkie informacje i zainteresowanie moją sprawą.

Pozdrawiam: Rafał

0
  • #14 09 Paź 2007 21:23
    Pawel S.
    Poziom 39  

z tanimi glosnikami z ferrytowymi magnesami bedzie bardzo ciezko.
    co do tego peerlessa to spokojnie mozesz go kupic. glosnik kosztuje 90zl i jest na minimalnie nizszym poziomie jak vifa D27 czy DX25. jaki dokladnie zastosowalem filtr to nie pamietam bo to bylo juz dawno a nie zapisalem tego sobie. napewno byl kond 3,3uF + jakas cewka.
    glosnik 8ohm w polaczeniu z glosnikiem 4 ohm zagra poprostu ciszej. ale nadal na tyle glosno ze musialem zastosowac tlumik. (woofer w drzwiach to peerless C165IP zasilane z GTA470)
    samochodowe glosniki koncernu DST roznia sie tylko obudowa. przeciez SS D2904 nie powstal jako glosnik samochodowy :P tak samo teraz jest neodymowy XT25 ktory niedlugo tez wpakuje do samochodu ;)
    to sa poprostu dobre glosniki wysokotonowe ktorych ksztalt pozwala na montaz w samochodzie ;)

0