Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokowanie reklam, ochrona przed wirusami

08 Paź 2007 09:58 6527 5
  • Poziom 12  
    Witam. Potrzebuje jakiegoś programu który będzie mi blokował reklamy i chronił przed różnymi robakami. Bardzo mi zależy na programie który nie będzie spowalniał mi komputera (Duron 1200 192 ram).
  • Poziom 25  
    Tak to ci tylko w erze dobiorą :)
    Program uruchamiany na komputerze który nie spowalnia jego pracy - nie ma czegoś takiego.
    Program, który zabezpieczy cię w 100% też jest raczej niemożliwy do osiągnięcia.
    Proponuję zacząć korzystać z jakiejś normalnej przeglądarki zamiast IE, w FF masz coś takiego jak AdBlock i FlashBlock - z powodzeniem blokują większość reklam.
    Do tego rozważne korzystanie z internetu i jesteś w miarę bezpieczny. Bo to zawsze nawala 8 warstwa modelu ISO/OSI - człowiek, i to z reguły przez niego g...o są warte zabezpieczenia za które się płaci grubą kasę :)
  • Poziom 21  
    Witam

avast! Antivirus <-- darmowy z licencja na rok. "Muli" bardzo przy aktualizacji... podczas pracy na komputerze nie odczuwam żadnego bardzo dużego "zamulenia".

A do tego co jakiś czas:
    Ad-Aware
    Spybot - Search & Destroy
    HijackThis

I jak koleżanka wyżej napisała "rozważne korzystanie z internetu" oraz zainstalowanie FF.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Wiem, że nie ma programu który nie muli pc, ale zapomniałem dopisać "Nieznacznie spowalniającego"

Odkąd mam internet korzystam z Opery więc jest to już ładne pare lat.
  • Spec od pamięci masowych
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    maciek89 napisał:
    Odkąd mam internet korzystam z Opery więc jest to już ładne pare lat.

Witam, Opera w nowszych wersjach posiada fukcje blokowania reklam, żaden oddzielny program nie jest do tego konieczyny. Wystarczy wybrać z menu kontekstowego "Zablokuj zawartość", lub w opcjach wkleić listę adresów do blokowania. Polecam to pierwsze - zawsze będziesz wiedział co blokujesz.

Pozdrawiam, Krzysztof.