Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Vista Home Premium i kodeki...

Xan-dark_elve 08 Paź 2007 13:08 3655 11
  • #1 08 Paź 2007 13:08
    Xan-dark_elve
    Poziom 16  

Witam. poszukuję optymalnego rozwiązania do otwarzania filmów z napisami na systemie operacyjnym podanym w tytule [to dość wazne bo Vista różne harce lubi odprawiać].

Grzebiąc w necie znalazłem kika propozycji niemniej jednak ciężko mi się zdeydować na jakąś, a nie mam zamiaru testować każdej po kolei coraz bardziej zamulając komputer.

1. K-LITE + All Player
    2. CCCP + Cinema Player
    3. Vista Codecs Package + cośtam ;) [jakiś playerek].

Testowałem osobiście:

1. ACE Mega Codecs Pack + Subedit bez kodeków - efekt mierny , Subedit się sypie, na full screenie nie powiększa się film itd.

2. Subedit z kodekami - wiesza się.

3. Subedit z kodekami + AllPlayer - nie powiększa się dobrze, nie pojawiają się napisy.

Więcej kombinować nie zamierzam bo już raz system stawiałem od nowa i robić tego nie mam zamiaru raz kolejny. Owołuję się do doświadczeń forumowiczów. Co polecacie z autopsji?

Pozdrawiam
    Xan

0 11
  • #2 08 Paź 2007 13:16
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Ostatnio instalowałem w Vista kodeki KLite + SubediPlayer z patchem na viste - działa znakomicie.

0
  • #3 08 Paź 2007 13:43
    Xan-dark_elve
    Poziom 16  

OK czekam na inne opinie.

0
  • #6 08 Paź 2007 19:03
    Xan-dark_elve
    Poziom 16  

A miał ktoś do czynienia z Vista Codecs Package NA VIŚCIE ? ew. z CCCP ?

I co możesz powiedzieć n0_n4m3 odnośnie swoich doświadczeń na temat VLC ??

Zapomniałem dodać że jest jeszcze opcja GOM player... niby ma byc wolny od kodeków :)

0
  • #7 04 Lis 2007 22:20
    Napolione
    Poziom 14  

Jeżeli można by prosić, żeby nie mnożyć tematów, to poprosiłbym o jakieś linki to kodeków lub programów aby Divxy i filmy w RMVB działały.

Ja tak samo jak założyciel tematu próbowałem: ACE Mega Codecs Pack i również z mizernym skutkiem, a kodeki pod XPka niestety nie bardzo chcą działać np. od kilku dobrych lat używalem cudownego BestPlayer 10 i teraz na Viście film zamiast być na full screen ma wymairy szybki w komórce i nie da się tego zmienić.

pozdrawiam

0
  • #8 04 Lis 2007 22:45
    mmm777
    Poziom 29  

Oczywiście radzę VLC, bo nie wymaga instalacji, ani nie grzebie w systemie.
    Dzisiaj zrobiłem Restore Point i zainstalowałem:
    ffdshow_rev1589_20071030_clsid.exe
    x64Components_v133.exe
    System żyje, szczególnych korzyści nie zauważyłem - mpeg4 z TV WMP jak nie odtwarzał, tak nie odtwarza.
    ffdshow nie nadaje się do dekodowania mpeg4 w DVBViewer, przynajmniej to jest jasne teraz ;).

0
  • #9 05 Lis 2007 10:38
    mpn103
    Poziom 34  

K-Lite Mega Codec Pack + Real Alternative + Quick Time Alternative

0
  • #10 18 Lis 2007 11:50
    Napolione
    Poziom 14  

Sluchajcie drodzy forumowicze, a co zrobić gdy w momencie uruchomienia filmu w programie Media Player Classic gdy chcę wczytać napisy wyskakuje komunikat:

Windows Vista Home Premium i kodeki...

Proszę o pomoc co mam zrobić (Używam Vistę)

pozdrawiam

0
  • #11 18 Lis 2007 12:06
    metalli
    Poziom 30  

Ja osobiście proponowałbym najnowszego AllPlayera a w nim użycie opcji LIVE UPDATE, która sama optymalizuje sobie codecki. Ale to tylko moja skromna opinia :-)

0
  • #12 18 Lis 2007 12:15
    Napolione
    Poziom 14  

Tylko pytanie czy będzie działać pod Vistą, ale dzięki za poradę, spróbuję :)

pozdrawiam

0