Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC KD G331 problem z "charczeniem"

pesiu24 08 Paź 2007 14:53 1530 8
  • #1 08 Paź 2007 14:53
    pesiu24
    Poziom 2  

Mam radio jvc kd g331 sprawowało sie idealnie żadnych problemów az do momentu gdy odpiąłem tylnie głośniki i słuchałem na full na samych przednich wtedy radio zaczęło po prostu pierdzieć nie słychać dźwięku tylko takie prykanie, jak sie ściszy do 0 i wtedy powoli podgłasza to słychać dźwięk ale pomiędzy 15 a 20 na regulacji głośności i w górę znowu pierdzenie powraca i nic oprócz tego nie słychać. podłączyłem znów tylnie głośniki i to samo. przepatrzyłem całą instalacje i nie było tam nic co by to mogło powodować nawet podłączyłem na krótko 1 głośnik bezpośrednio do radia i dalej nic oprócz pierdzenia po wyżej 15. Co mogło się zepsuć?? i czy mogło to spowodować nie zaizolowanie kabli po tylnich głośnikach które być może sie stykały ze sobą nawzajem lub o mase samochodu??

0 8
  • #2 08 Paź 2007 14:58
    SlaweK
    Poziom 43  

Możliwe ale bardziej prawdopodobne że załatwiłeś głośniki a dokładniej resory i cewki w głośnikach. Z takim podejściem to tylko niszczysz sprzęt, nie dość że zwarcia to mordestwo dla radia a słuchanie na max to znęcanie się, powinien być na to paragraf...

SławeK

0
  • #3 08 Paź 2007 15:44
    pesiu24
    Poziom 2  

ale mówiłem przecież że wyjąłem tylnie głośniki i nie było ich gdy to sie stało, a gdy je włożyłem to "pierdziały" tak jak i przednie Poszedłem teraz sprawdzić czy to npewno wina głośników i podłączyłem inne radio i działa super. Wydaje mi sie że to coś z radiem... może jakieś inne pomysły?? nie obraź sie ale wg mnie skoro moc jest regulowana między 0 a 50 to to pięćdziesiąt też musi czemuś służyć a nie tylko na pokaz a głośniki mam 70w a radio ma 50w więc może sie myle ale wydaje mi sie że radiem bez wzmacniacza ich nie zajade słuchając na full vol. Mogła paść końcówka mocy w radiu albo coś??

0
  • #4 08 Paź 2007 18:55
    SlaweK
    Poziom 43  

Błędna logika. Tak ale moc jest często bardzo naciągana, podawana wg różnych norm, są różne rodzaje mocy. I tak 70W mocy muzycznej to około 40W mocy impulsowej a 25W mocy znamionowej, tak mniej więcej.
    A jak auto ma 200km/h na liczniku to jak myślisz, ile wytrzyma jadąc po polskich dziurawych drogach z taką prędkością szczególnie gdy ma fabryczne opony które dopuszczają 180km/h ale mało kto o tym wie ?

SławeK

0
  • #5 09 Paź 2007 16:04
    pesiu24
    Poziom 2  

ok nie będe sie sprzeczał... sęk w tym że głośniki są sprawne a radio nie działa... nawet pod innymi głośnikami. czy mogło się coś zepsuć w panelu np. potencjometr??

0
  • #6 10 Paź 2007 19:48
    pesiu24
    Poziom 2  

odkryłem że radio nie zawsze "pierdzi" gdy ustawie balans na full w prawo to gra super a na środku i w lewo "pierdzi" i to napewno nie wina podłączenia ani głośników bo przekładałem radio do innego auta i radio zachowuje sie tak samo. co mogło w nim paść??

0
  • #7 02 Sie 2008 07:02
    Artur h
    Poziom 19  

Końcówka mocy LA47201

0
  • #8 02 Sie 2008 11:31
    SlaweK
    Poziom 43  

Fachowiec podłącza niepewne radio na stole, do porządnego zasilacza i porządnych głośników, wtedy staje się jasne czy to głośniki czy radio. Przy tym sprawdza poprawność podłączenia, to ważne bo niejedno już w życiu widziałem co niby miało być poprawnym podłączeniem. I tak jest najprościej sprawdzić. Stare Altusy w domu napewno nie będą za słabe do radia.

SławeK

0
  • #9 04 Sie 2008 19:16
    Artur h
    Poziom 19  

W moim jvc nie miałem charczenia .Po prostu była totalna cisza. Na 90% byłem pewny że to kończówka mocy la47201. W Szczecinie zapłaciłem za nią 17zł. No i się nie pomyliłem. Dziwne że tak padła nagle bez żadnej przyczyny. Faktem jest że sie nieżle grzeje.

Kolego, po co odgrzewasz takie stare tematy? Autor już mógł dawno zapomnieć o rozwiązaniu! Chcesz się pochwalić swoim rozwiązaniem tematu? Załóż nowy temat w dziale Diagnoza. [TW]

0
  Szukaj w 5mln produktów