Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jonizator do folii

olekbolek30 08 Oct 2007 21:14 4625 6
lampy.pl
    olekbolek30
    Level 10  
    Panowie pszukuje pilnie wiadomosci jak zrobic dobry ale prosty sprzet do usuwania ładunków elektrostatycznych z foli, chodzi mi głównie o zasilacz i jego parametry takie jak:moc, nap.wyj, czestotliwosc i co tam jest jeszcze potrzebne. z góry wielkie dzieki.
  • lampy.pl
    hefid
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
  • lampy.pl
    olekbolek30
    Level 10  
    ale ja własnie potrzebuje jakiegos schematu
  • Helpful post
    histeria
    Level 19  
    Najprostsze rozwiązanie to trafo wysokonapięciowe o napięciu 5-15kV oraz o prądzie max. 10mA,np od zasilania neonów.Kiedyś w łodzi była spółdzielnia
    inwalidów która jonizatory robiła.Podam ci adres tylko nie wiem czy jest to aktualne:Zakład Usług Technicznych "ELSERW" 90-640 łódż ul.Gdańska 91/93
    tel (42)373600 w.249.Urządzenie składało się z przetwornicy 2-tranzystorowej i transformatora wysokonapięciowego.Można również zastosować powielacz napięcia stałego.Sposoby na elektryczność statyczną opisane są w książce "Elektryczność statyczna w przemyśle" WNT 1970r.
    olekbolek30
    Level 10  
    a jeszcze takie jedno pytanko czestotliwosc tam nie gra zadnej roli tzn 50Hz wystarczy??? i wielkie dzieki za pomoc
  • Helpful post
    histeria
    Level 19  
    Wg książki elektryzatory są zarówno na 50Hz jak i wyższe,jak również na napięcie stałe.Są też urządzenia beznapięciowe o odpowiedniej konstrukcji.
    Na Elektrodzie są tematy lamp plazmowych w których zastosowane są takie przetwornice wysokiego napięcia.
    bertol
    Level 11  
    Witam,

Jonizatory do "zdejmowania" ładunków z folii można nabyć w firmie BERTOL również oddzielnie listwy jonizatorów pod wymiar i zasilacze 2x 7kV Więcej info na www.bertol.com.pl

jonizator do folii

Pozdrawiam,
    Marek