Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tevion DFE 2005 - zmiana oprogramowania

08 Paź 2007 22:20 1700 7
  • Poziom 13  
    Witam. Mam problem z tunerem Tevion DFE 2005. Tuner przyjechał z niemiec i efekt jest taki, że po włączeniu włącza sie i zaraz wyłącza grafika z logo Tevion i tak w kółko. Z tego co wyczytałem na tym forum to może być to wina oprogramowania (napięcia w zasilaczu wporządku). Niewiem ale jak wgrać mu te oprogramowanie i skąd je wziąść. Nigdy się jeszcze w to nie bawiłem. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak go zkomunikować z kompem i przez jaki kabel lub gdzie mu podłączyć jtaga, no i czy potrzebny do tego jakiś dodatkowy program. Procek jest Zoran supra a głowica z końcówką 194. Z góry dziękuję.
  • Poziom 13  
    Ok. Dzięki za linki, ale jak mam ten tuner zkomunikować z komputerem? jakiego kabla użyć, w jaki sposób podłączyc itd.??
  • Poziom 13  
    Dzięki za schemat kabla. Próbowałem zrobić cos z tego co mi podałeś wyżej ale po uruchomieniu programu Boot loader wciśnięciu conect wypisuje mi na kompie: Error 4
    Problem: You are trying to download same version of software
    Solution: Retransmit UART File after Erasing Software Signature which is in EEPROM

W programie aplication loader jest podobnie. Tak jak tuner sie załącza i wyłącza w kółko to w kółko program zczytuje dane z tunera i nie można ani zczytać softu z tunera ani wgrać mu nowy.
    Czy można jeszcze coś z tym zrobić czy już śmietnik??
    Czy może uszkodzony jest któryś ze scalaków??
  • Poziom 13  
    No niestety. Na programie CPUPGRADE TOOLS wogóle nie komunikuje się z kompem. Chyba sobie to odpuszcze i zaniose go dzies na jakiś serwis.
  • Poziom 33  
    @krupczyk, wymień kondesatory elektrolityczne w gałęzi +5V i - jeśli są jakieś - po stronie pierwotnej transformatora impulsowego.
    Może pomóc a napewno wyeliminujesz usterkę zasilacza.