Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złącze do połączenia słuchawki i aparatu (bezprzewodowy tel)

bartek96 09 Paź 2007 10:00 1404 5
  • #1 09 Paź 2007 10:00
    bartek96
    Poziom 12  

Sytuacja wygląda następująco: dostałem do ręki obudowę słuchawki bezprzewodowej i aparatu telefonicznego. Po położeniu złchawki w odpowiednim gnieździe aparatu słuchawka powinna się zacząć ładować za pośrednictwem zsprężystego złacza. Producent obudowy przewidział miejsce na takie złacze, zaplanował po 2 otwory w słuchawce i aparacie telefonicznym (otwory prostokątne o szerokości 4mm, oddalone od siebie o 150mils) tylko że nie podał typu złącza, pod które te otwory zostały zaprojektowane (szczeże mówiąc nie wiem, czy w ogóle były one projektowane pod jakieś standardowe złącze).

Czy ktoś z was ma może informacje, gdzie można takie złącza kupić? a jeśli nie to chociaż czego powinienem szukać, no i czy takie styki są w ogóle produkowane?

Z góry dzięki za podpowiedź

Bartek Wawrzyniak

ps. lepsze byłoby gniazdo do druku:)

Dodano po 13 [minuty]:

W celu rozjaśnienia: połączenie między słuchawką a aparatem opwinno przypominać np. połączenie między akumulatorem a telefonem NOKIA 3210, czyli od strony jednego urządzenia blaszki, a od strony drugiego - element sprężysty

0 5
  • #2 09 Paź 2007 10:24
    pan_deejay
    Poziom 20  

Z twojego postu zrozumiałem że budujesz jakieś urządzenie i potrzebujesz wskazówek co do wykonania styków sprężystych do ładowania.Czy tak?

0
  • #3 09 Paź 2007 12:06
    bartek96
    Poziom 12  

Faktycznie, projektuję urządzenie, ale styków nie chcę wykonywać samodzielnie, lecz gdzieś je kupić (ewentualnie zlecić wykonanie)

0
  • #4 09 Paź 2007 14:15
    pan_deejay
    Poziom 20  

Jeśli robisz jedną sztukę to proponuje użyć czegoś z zepsutego urządzenia,jeśli seryjnie to faktycznie trzeba zamówić.Mogę zaproponować takie rozwiązanie jak narysowałem "na szybko":
    W ładowarce do ścieżek przylutowane (ale niekoniecznie) sprężynki wypychające mosiężne mini-bolce z kołnierzem blokującym wypadanie przez otwory a w słuchawce odpowiednio wygięte blaszki przylutowane bezpośrednio do PCB - wypróbowałem taki sposób.

0
  • #5 09 Paź 2007 15:10
    bartek96
    Poziom 12  

Problem w tym, że urządzenie będzie rpodukowane masowo, więc odpada samoróbka. Złącze powinno być ogólnie dostępne...

Czekam na kolejne propozycje:)

0
  • #6 09 Paź 2007 15:18
    pan_deejay
    Poziom 20  

Nie spotkałem się z takim złączem dostępnym fabrycznie.Raczej każda firma projektuje i zamawia we własnym zakresie. Myślę że będziesz musiał zamówić albo sam sobie robić ze sprężystych drucików.Albo rżnąć jakieś standardowe złącza i przerabiać je do swojej konstrukcji

0