Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena CB nie wymagająca strojenia

piterFX 09 Paź 2007 11:29 23833 31
  • #2 09 Paź 2007 11:38
    tomek_129
    Poziom 10  

na zdjęciu widać kluczyk imbusowy do zestrojenia ale mogę się mylić

1
  • #3 09 Paź 2007 11:40
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda

Hej.

Bo to jest bzdura. Cena faktycznie ciekawa, ale te "rewelacyjne" 10 km. uzyskasz z kawałka drutu za kilkanaście groszy.
    W dzisiejszych czasach CB to tylko kanał 19, więc taki wypasiony zasięg to sukces ;)

Zasadniczo linki do alledrogo nie są mile widziane - za 2 miesiące aukcja zniknie i nie będzie wiadomo o co chodzi.

0
  • #4 09 Paź 2007 11:48
    piterFX
    Poziom 27  

ostatnio zostawiłem swoja antene presidenta na noc na zewnatrz :bad-words: (moja najgorsza głupota) no i niestety z rana wisiał tylko sam kabel :( musze kupic druga oczywiscie spowrotem PRESIDENT ale moze z ciekawosci wybrubował bym ta antenke mała kasa i mam tez drugie radio CB (midland) na nim moge przetestowac jak cos sie stanie płakac nie bede czy moze wybic sobie z głowy taki test

0
  • #5 09 Paź 2007 11:50
    yes2mike

Nie są to wielkie pieniądze, a w sklepie za 50zł. nie kupisz nawet podstawy magnetycznej.
    Ostatnio widziałem kilka takich wynalazków - czyli powinny działać ;)

0
  • #6 09 Paź 2007 11:55
    piterFX
    Poziom 27  

yes2mike napisał:
    Nie są to wielkie pieniądze, a w sklepie za 50zł. nie kupisz nawet podstawy magnetycznej.
    Ostatnio widziałem kilka takich wynalazków - czyli powinny działać ;)

powinny robią wielka różnice heh napisałem do sprzedajacego pare pytan jak odpiszę napisze co tam nawymyslał no i zobacze co podpowie mi mój sprzedawca presidenta (zaufany od 4 lat) moze i jemu tez wezme do testów
    a jeSli chodzi o ceny to podstawe magnesową mozna juz kupic w sklepie za 50zl :)

0
  • #7 09 Paź 2007 12:17
    SP5IT

Generalnie anteny których się nie stroi to żadna nowość ale tej bym tak nie instalował.
    Michał

0
  • #8 09 Paź 2007 13:28
    gimof
    Poziom 27  

SP5IT napisał:
    Generalnie anteny których się nie stroi to żadna nowość ale tej bym tak nie instalował.
    Michał

Z takim promiennikiem w ogóle bym nie instalował :cry:

0
  • #9 09 Paź 2007 15:44
    yes2mike

Ale tam jest kluczyk, wiec MUSI się stroić.

0
  • #10 09 Paź 2007 15:49
    adjar
    Poziom 24  

Byc moze sprzedajacemu chodzi o to, ze nie trzeba stroic za kazdym razem, gdy sie wystawia antene na dach :)

"uwaga !!!
    antenę należy wystawić tylko na dach lub klapę samochodu i od razu działa bez konieczności strojenia!"

0
  • #11 09 Paź 2007 17:20
    -RoMan-
    Poziom 42  

W kwestii formalnej: faktycznie, bardzo krótkie antenki, z dużą cewką skracającą i kablem o długości bliskiej 1/4 długości fali stroić nie trzeba i wręcz... się nie da. Tego po prostu bardziej zepsuć nie można.

0
  • #12 09 Paź 2007 18:33
    Ukasz
    Poziom 11  

Fakt tej anteny nie trzeba stroić ... bo nic to nie da, nie da się tego zestroić, wiem z doświadczenia, SWR pływa na wszystkie strony wraz ze zbliżaniem ręki do analizatora :)

jedyna antena, której stroić "nie trzeba" to president florida, praktycznie na jakim aucie się jej nie postawi to się dopasuje, z dłuższych anten to Sirio ML145 pracuje na tyle szeroko, że często nie wymaga strojenia (często czyli nie zawsze)

generalnie zalecane jest przynajmniej sprawdzić każdą antenę pod kątem zestrojenia ... każdą ANTENĘ a nie wynalazek ją imitujący bo tych to się zestroić nie da :)

0
  • #13 09 Paź 2007 18:52
    SP8JUX
    Poziom 30  

Miałem z "NIĄ" do czynienia,
    Kluczyk jest po to by bat przykręcić,
    zmiana położenia kabla na zewnątrz i wewnątrz samochodu, przemieszczanie mikrofonu wewnątrz w zależności od odległości od kierownicy i siedzeń - powoduje zmianę jej impedancji od kilkunastu om do kilkuset.
    Allegrowicz ma rację TEJ ANTENY NIE TRZEBA STROIć-

bo i po co.......
    Marek

0
  • #14 10 Paź 2007 01:06
    sq6ade
    Poziom 40  

Stroić nie trza ale warto przynajmniej sprawdzić najtańszym SWRmeterkiem czy to działa dużo poniżej SWR=3
    To niezbędne minimum jeśli sprzedawca cudownego antyradaru chce mieć jako tako czyste sumienie.

0
  • #15 10 Paź 2007 14:11
    prez8s
    Poziom 33  

No czystego sumienia to on miec juz nie bedzie, wystarczy spojrzec na te jego 52 negatywy i 70 neutralnych.

0
  • #16 10 Paź 2007 19:02
    -RoMan-
    Poziom 42  

Trzeba też patrzeć na pozytywy - prawie 5000...

0
  • #17 10 Paź 2007 19:40
    pukury
    Poziom 35  

Witam !! No i jeszcze to - szklana cewka ! - sam bym chciał . pozdrawiam !!

0
  • #18 10 Paź 2007 20:12
    piterFX
    Poziom 27  

zaden allegrowicz sprzedajacy te anteny bez strojenia nie chce odpisywac na moje meile z zapytaniami technicznymi zero odzewu od 4 uzytkowników heh ciekawe co to oznacza :D

Znaki typu: PRZECINEK itp. jednak istnieją - polecam na przyszłość.

0
  • #19 10 Paź 2007 20:20
    maser81
    Poziom 19  

Takie anteny (a właściwie ich opis) to naciągactwo ludzi nie mających żadnego pojęcia o radiokomunikacji (nawet tej CB).
    Takie czasy...

0
  • #20 10 Paź 2007 20:27
    SITO79
    Poziom 27  

myślę,że przy takim wypasie, jakim niewontpliwie jest owa szklana cewka,producent nie zapomniał pomalować promiennika farbą falochwytającą. :D
    co do tematu,to również miałem przyjemność pobawienia się z podobną anteną,która kompletnie nie reagowała na strojenie SWR ni mniej,ni więcej 2.5

czyli faktycznie nie wymagała strojenia. bo straciłem tylko czas i nieco nerwów

0
  • #21 10 Paź 2007 20:44
    atrix55
    Poziom 18  

Witam ! Niskie ceny anten , no i oto właśnie chodzi . Zastanawiacie się czy ta antena będzie pracować . Czy ją stroić czy nie . A dlaczego by nie miała działać . Czy antena za np. 200 zł ,o takiej samej konstrukcji będzie lepsza . Ktoś tu wspomniał " florydę " że wszędzie hula nie trzeba jej stroić , a kto stroi antenę helikalną . Co jeszcze ciekawego że antena o kturej tu mowa w sklepie kosztuje około 120 zł. Proponuję porównac konstrukcję innych podobnych anten jak ta z allegro . A stroić ją niestety trzeba . Pozdrawiam.

1
  • #22 10 Paź 2007 22:31
    pecil
    Poziom 9  

piterFX napisał:
    ostatnio zostawiłem swoja antene presidenta na noc na zewnatrz :bad-words: (moja najgorsza głupota) no i niestety z rana wisiał tylko sam kabel :( musze kupic druga oczywiscie spowrotem PRESIDENT ale moze z ciekawosci wybrubował bym ta antenke mała kasa i mam tez drugie radio CB (midland) na nim moge przetestowac jak cos sie stanie płakac nie bede czy moze wybic sobie z głowy taki test

Witam
    Z tego powodu kupiłem antenkę LEMA 1400 jak zginie nie bedzie mi żal. Z radyjkiem Harry2 działa jak marzenie.

pozdrawiam

0
  • #23 10 Paź 2007 23:51
    zanogp
    Poziom 10  

Witam.
    Zasięg rewelacyjny, według mnie możliwy do osiągnięcia w pierwszym dniu życia tej anteny na dachu auta, a raczej nocy, kiedy jest w miarę spokojnie w eterze. Dobrze że ma szklaną obudowę cewki, wiadomo przynajmniej kiedy należy wylać z niej wodę:). A co do strojenia anten, każdą działającą antenę należy stroić, niestety tanie anteny nie są działające.

0
  • #24 11 Paź 2007 06:17
    prez8s
    Poziom 33  

-RoMan- napisał:
    Trzeba też patrzeć na pozytywy - prawie 5000...

są tacy co mają po kilka tysiecy pozytywow i ani jednego negatywa

0
  • #25 11 Paź 2007 11:16
    medicb
    Poziom 28  

Jak ktoś przy mnie zachwala takie anteny to zawsze proponuje mu wykonanie prostego testu: Zachęcam aby podniósł przypadkowo znaleziony kawałek kabla na ulicy i wetknął go we wtyk antenowy swojego radia zamiast tej cudownej anteny ... zero różnicy :D działa tak samo, stroi tak samo i jaka oszczędność.

0
  • #26 11 Paź 2007 19:14
    piterFX
    Poziom 27  

medicb napisał:
    Jak ktoś przy mnie zachwala takie anteny to zawsze proponuje mu wykonanie prostego testu: Zachęcam aby podniósł przypadkowo znaleziony kawałek kabla na ulicy i wetknął go we wtyk antenowy swojego radia zamiast tej cudownej anteny ... zero różnicy :D działa tak samo, stroi tak samo i jaka oszczędność.

no kabla moze tak ale niech jeszcze poszuka kawalek druta i wtedy bedzie mozna porównywac :D.
    A tak pozatym, muj znajomy wlasnie ma cos takiego zainstalowanego (dzis sie dowiedzialem) i mówi ze jak na jego potrzeby (kanal 19) wystarcza, ja juz zamowilem presidenta jutro odbieram, a co do tych anten cudownych to bardzo ciekawy temat ostatnio znowu znalazlem nastepna ale cena juz prawie 150zl i tez strojenia niby nie wymaga SWR na kilkunastu radiach podobno wynosi do 2 szkoda tylko ze listy na jakich radiach to sprawdzal nie podal i niechce podac :?:

0
  • #27 11 Paź 2007 20:36
    Jatin
    Poziom 14  

Ja powiem tak!!
    Moim zdaniem:
    1. antena z batem ponizej 1,5m to lipa (rzecz jasna cewka musi byc odpowiednia bo jak ktos wsadzi 1,5 w HC-100 to gratuluje )
    2. antena nie wymaga strojenia to jest dobre ale jeszcze lepsi sa kolesi ktorzy sprzedja antene niby zestrojona a w paczce jest osobno bat osobno podstawa i mocowanie bata no fajne zestrojenie :)

0
  • #28 11 Paź 2007 20:41
    atrix55
    Poziom 18  

Witam ! Nie mam zamiaru się zgrywać. Antenami zajmuję się od kilkunastu lat.Dziwi mnie opinia że jak coś tanie to do kitu. Taką właśnie antenę zrobiłem koledze kilka lat temu . Działa do dziś w miare dobrze.Za renomowane wyroby trzeba zapłacic. A to tylko podróba.Sam szukam anteny mobilowej ale z cewką powietrzna. Jeżeli ktoś wie dlaczego , to wie jaka jest różnica między cewką powietrzną a na rdzeniu . A co tyczy się tej anteny to kontrukcja standardowa tzn . promiennik i podwójne skrucenie .Pozdrawiam.

0
  • #29 11 Paź 2007 20:43
    gimof
    Poziom 27  

atrix55 nie miałem tej anteny w ręku, ale jeżeli choć odrobinę przypomina to konstrukcję midlanda (a na taką wygląda) to wszelkie komentarze można sobie podarować.

-1
  • #30 11 Paź 2007 20:45
    Jatin
    Poziom 14  

atrix55 napisał:
    Witam ! Nie mam zamiaru się zgrywać. Antenami zajmuję się od kilkunastu lat.Dziwi mnie opinia że jak coś tanie to do kitu. Taką właśnie antenę zrobiłem koledze kilka lat temu . Działa do dziś w miare dobrze.Za renomowane wyroby trzeba zapłacic. A to tylko podróba.Sam szukam anteny mobilowej ale z cewką powietrzna. Jeżeli ktoś wie dlaczego , to wie jaka jest różnica między cewką powietrzną a na rdzeniu . A co tyczy się tej anteny to kontrukcja standardowa tzn . promiennik i podwójne skrucenie .Pozdrawiam.

Ok w obec tego mam pytanko, jak antenke polecasz do Cobry 19 DX lub ultra ? I nie mow ze HC-100 bo sie zalamie :)

0