Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWM 6081 -wlewa wode i FH

09 Paź 2007 20:05 2745 16
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich i proszę o pomoc. Tak jak napisałem w temacie moja praleczka pobiera wodę przez około 5 min ,a następnie wyświetla mi sie błąd FH (na każdym programie tak sie dzieje).
    Wcześniej była sytuacja taka ze wyświetlał mi sie błąd F09, ale po przejrzeniu styków i ich dociśnięciu ten błąd już sie nie pojawia. Natomiast w promocji za grzebanie się w pralce mam błąd FH.
    Co może być przyczyną??
  • Specjalista AGD
    Wąż spustowy na odpowiedniej wysokości?
  • Poziom 10  
    no dobra.Problem z błedem FH zarzegnany chyba:) No ale chyba sobie jednak nie poradziłem z F09 bo sie ponownie pojawił. POMOCY fachowcy.

Dodano po 1 [minuty]:

Właśnie go poprawiłem i błąd znikł ale dalej jest problem z F09
  • Specjalista AGD
    Może masz wodę na spodzie pralki?
  • Poziom 10  
    wcześniej cos mi troszke podciekało.Wiec sprawdziłem wąz od wylewania wody i siepoprawiło.Jeśli teraz coś cieknie to w małych ilosciach.Masz jakies sugestie??

Dodano po 5 [minuty]:

Wiesz ogólnie mam teraz mokro w łazience wiec nawet jesli cos podcieka to tego nie zauwaze.Powiedz mi co miał bym sprawdzic i gdzie tego szukac .
  • Specjalista AGD
    Czy pompa pracuje cały czas po załączeniu programu? Opisz dokładnie po kolei co się teraz dzieje.
  • Poziom 10  
    Powiem tak.Pompa wlewa wode cały czas.Pozniej sie zatrszymuje na chwilke (przynajmnije ostatnim razem tak bylo), a nastepnie troszke wypompuje ,znowu wpompuje i jest bład F09
  • Specjalista AGD
    Zobacz czy ta pralka ma spód, i czy jest tam styropianowy pływak. FH oznacza błąd hydrostatu, ale niekoniecznie.
  • Poziom 10  
    nie ta pralka nie posiada spodu.
    Teraz właczyłem jeszcze raz i co sie okazuje ze w czasie napełniania zasobnika woda jest jednoczesnie wylewana. Wiem ze to moze miec zwiazek z uszkodzeniem na płytce elementu o oznaczeniu tc1(chyba) ,ale jak sie temu elemntowi wczesniej przygladałem to nie zauwazyłem zeby był uszkodzony(nie badałem go miernikiem) .
  • Specjalista AGD
    Uszkodzony prawdopodobnie triak sterujący pompą.
  • Poziom 10  
    a powiedz mi jak go przemierzyc zeby miec pewnosc.I ktory to triak dokładnie.Czy ten o ktorym pisałem wyzej?? Jakie wartosci powinienem uzyskac na mierniku.
  • Specjalista AGD
    Sprawdż rezystancję nóżek 1 i 2.
  • Poziom 10  
    wyszło 0.48
  • Specjalista AGD
    Jeśli dobrze zmierzyłeś, to jest zwarty - do wymiany. Sprawdź po wymianie kostkę silnika pompy, bo pewnie tam nastąpiło zwarcie,
  • Poziom 10  
    ok tak zrobie.A tak z ciekawosci to ile powinna wynosic rezystancja traka o ile jest sprawny??
    No a tak wogole to dziekuje za pomoc i dam znac jaki efekt dała wymiana.

Dodano po 20 [minuty]:

pytam ponieważ rezystancja na triaku tc2 wynosi 0,512 wiec roznica ta niewielka jest.
  • Poziom 10  
    Własnie siedze nad problemem mojej pralki.Problem tkwi w tym ze wyskakuje mi bład F09.sprawdzam własnie triak Z0103 .Kolega na forum stwierdził iż jest zwarty gdyz pomiar rezystancji dał wynik 0.485 na z1.Ale jak przemirzylem inne triaki na płytce to wyniki były podobne.Tzn na:
    Z2-0,512
    Z3-0,490
    Wiec pytam was.Czy triak Z1 jest uszkodzony??
    Dodam, że pomiaru dokonywałem na wyłaczonym zasilaniu(niewiem czy to wazne bo słaby ze mnie elektronik:D)
    Pomożcie mi !

Moderowany przez skryn:

Tematy scaliłem.

• Poziom 10  
    Panowie.No pomóżcie mi z tą pralką bo będe zmuszony wstawiać ją do serwisu, a to narazie zbyt duzy koszt.
    Dodam tylko, że wymieniłem hydrostat na nowy i nadal mam błąd F09.