Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf IV + sterownik radiowy centralnego MINICAR 686

ali128 09 Oct 2007 20:20 3691 1
Relpol
 • #1
  ali128
  Level 11  
  Zakupiłem zestaw sterownik z dwoma pilotami (scyzoryk)
  Potrzebuje go założyć do mojego Golfa 99r kombi, z fabrycznym centralnym do tej pory otwieranym z kluczyka, moduł komfortu z jednym gniazdem 1J0 959 799 Q

  i teraz mam kilka pytań:

  1. do wpięcia się muszę zwalić tapicerkę drzwi czy wystarczy dobrać się do kabli które przechodzą przez przelotkę (jest ich 9)

  2. czytałem na forum że aby dobrze wszystko funkcjonowało potrzebne są jakieś dodatkowe przekaźniki i/lub oporniki (w opisie do centralki: "Sterownik posiada wbudowane przekaźniki, dzięki temu możemy sterować bezpośrednio siłownikami, lub dowolnym zamkiem centralnym sterowanym plusem lub minusem" czyli nie muszę nic dodatkowo zakładać?

  3. Jak będzie wyglądała sprawa np z domykaniem szyb, teraz jak przytrzymam dłużej kluczyk wszystkie 4 szyby się domykają

  Poniżej schemat i opis tego sterownika

  Golf IV + sterownik radiowy centralnego MINICAR 686 Golf IV + sterownik radiowy centralnego MINICAR 686
 • Relpol
 • #2
  strzalaaa
  Level 17  
  Ja ściągam tapicerke bo jest mi tak wygodniej. Przewodziki latwo przechodzą przez przelotke. Co do domykania szyb to musisz podać minus na stale do sygnalu zamknięcia. Zobacz czy kanal dodatkowy czasem nie podaje masy na stale, jeśli nie to jakiś ukladzik(np. przekaźnik zalączania światel przeciwmgielnych tylnych lublin 2-koszt ok 5-10 zeta)