Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie Renault Thalia 2001 r.

09 Paź 2007 20:43 8596 19
  • Poziom 15  
    Witam.

Chcialbym w miare niskim kosztem naglosnic moje auto Renault Thalia. Aktualnie sa w nim zainstalowane przednie glosniki fabryczne (w desce) z czego jeden spalony oraz stare radio Daewoo. Samochod za rok-dwa bede sprzedawal, wiec niczego wiekszego w nim nie bede robic.

Aktualnie posiadam do zamontowania radio JVC KD-G631 oraz glosniki 13-stki Blaupunkta (modelu w tej chwili nie podam). Mam pytanie, gdzie najlepiej zamontowac te glosniki? Czy w otwory fabryczne w desce wejda 13-tki? Moja Thalia nie posiada otworow w drzwiach, wiec czy samodzielne ich wykonanie jest trudne i czy wiaze sie z duzymi kosztami? Posiadam odpowiednie narzednia oraz mam troche wiedzy z dziedziny majsterkowania, ale car-audio to dla mnie nowosc.

Jakie glosniki kupic na tyl? Gdzie je zamontowac - w miejscach fabrycznych czy wywiercic otwory? Jakie tweetery? Czy absolutnie niezbedna jest zwrotnica?

Zalaczam zdjecia, zeby dokladnie pokazac jak wszystko wyglada.
  • Poziom 27  
    W fabryczne miejsca na desce te "13" to raczej się nie zmieszczą :( za to w drzwi się zmieszczą ale nie ma większego sensu je tam montować.
    Najlepsze wyjście według mnie to sprzedać te "13" i zamontować do przodu odseparowany system przedni 16 cm. Kic basy 16 cm montujemy w drzwi natomiast twitery dajemy w miejsce oryginalnych głośników na desce. Do pełni szczęścia należ wytłumić drzwi a głośniki zamontować stabilnie na jakiś panelach. Jeżeli chodzi o głośniki to warto w nie trochę zainwestować bo później je zabierzesz do innego samochodu. Jeżeli nie chcesz inwestować w to auto to panele i tłumienie drzwi możesz sobie darować (jakoś się przemęczysz) wystarczy że zrobisz tylko dziury w tapicerce :) Sprawdź tylko najpierw czy pod tapicerką jest miejsce na głośnik!!!!
    Powodzenia
  • Poziom 43  
    W konstrukcji przednich drzwi masz miejsca fabryczne pod 16-ki,w tapicerce trzeba wyciac otwory i zainstalowac maskownice.13-ki wejda w tylna polke(pod tapicerka,otwory widoczne od strony kufra)Problem w tym,ze instalacja do tylnych glosnikow konczy sie przy laczeniu przedniego lewego slupka z progiem
  • Poziom 15  
    w takim razie chcialbym sie Was zapytac o konkretne modele glosnikow, nie znam sie na glosnikach samochodowych, wiec troche trudno mi sie z cena okreslic, naprawde duzo nie wymagam

P.S. a mozna cos wsadzic w fabryczne miejsce widoczne na pierwszej fotce?
  • Poziom 27  
    Pewny jesteś że to są miejsca na głośniki???
    Ile chcesz przeznaczyć na głośniki???
  • Poziom 15  
    nie jestem pewny, ale nie wiem, co innego moglo to by byc
    wiem, ze odpowiedz "jak najmniej" nie wystarczy, wiec powiedzmy 200zl
  • Poziom 43  
    Skrzela w tapicerce tylnych slupkow to nie sa miejsca na glosniki tylko otwory wentylacyjne.Otwory na glosniki z tylu masz pod tapicerka w blasze tylnej polki
  • Poziom 15  
    ok, dzieki, dobrze wiedziec :)
  • Poziom 27  
    HERTZ DSK 165 Kupisz na allegro za 235 zł i one zagrają przyzwoicie o ile im przygotujesz odpowiednie warunki ( czyt. głuszenie +panele) :) Jeżeli nie zamierzasz inwestować w auto odpuścił bym tył tylko zainwestował bym na razie w dobry przód a w drugim aucie rozbudował system np o wzmacniacz i suba.
  • Poziom 15  
    ale hertze to kiepskie głośniki. Już o niebo lepiej zainwestować w powerbass.
  • Poziom 27  
    Jasne że powerbass jest lepszy ale tom_ex chce przeznaczyć na to około 200 zł a te hertze się łapią w takiej granicy i wcale nie grają najgorzej (na pewno lepiej od tych "13") Ja mam u siebie z przodu FOCAL 165 A1 ale ich nie proponuje bo musiał by wtedy przekroczyć budżet ponad 2x :)
  • Poziom 15  
    duzo na forum jest o helixach, co o nich sadzicie?
  • Poziom 15  
    tom_ex napisał:
    duzo na forum jest o helixach, co o nich sadzicie?

Helixy Blue 52 - dobre głośniki pod radio czyli w sam raz dla Ciebie, ponadto warto rozważyć zakup np. Phonocar Y-Line gdyż mają małą moc w RMS i także pod radiem spisują się bardzo dobrze. Kosztują coś ok 120 zł za zestaw woofer+tweetery w deskę.
  • Poziom 43  
    Warto wydac na helixy,mam model 62,1 w thalli II w drzwiach i pod radiem(p6800mp)radzily sobie bardzo dobrze.Teraz jest jeszcze lepiej bo ciagnie je JBL CS50,4 i w mostku suba na xpress10" i jak na tego sedanika jest ok.Kup helixy, przed sprzedaza auta zawsze je mozesz wyjac a warto w nie zainwestowac
  • Poziom 15  
    a teraz takie pytanie, wg ktorej opcji lepiej przymocowac glosniki w drzawiach:
    1) glosnik wraz z maskownica przymocowany srubami do tapicerki
    2) glosnik wraz z maskownica ponad tapicerka przymocowany dlugimi srubami do metalu w drzwiach
    3) glosnik przymocowany bezposrednio to metalu, maskownica przymocowana do tapicerki
  • Poziom 15  
    Zdecydowanie opcja nr. 3 bo głośnik musi być sztywno zamocowany, jak go do tapicerki przymocujesz to będzie niestabilny a to ma wpływ na to jak zagra.
  • Poziom 15  
    zdaje sobie sprawe, ze mocowanie bezposrednio do tapicerki (wg opcji 1.) to slaby pomysl, ale przestrzen miedzy otworem w metalu a tapicerka wynosi ok 5 cm, wiec czy jednak opcja 2. nie bedzie optymalna?
  • Poziom 15  
    Jeżeli zamontowane będzie to naprawdę na sztywno to opcja nr,2 też będzie OK. Ważne żeby głośnik ten nie opierał się na tapicerce bo wtedy będzie to jak opcja nr.1
  • Poziom 15  
    to moze zeby sie nie opieral uzyc jakiegos wypelnienia? np gumowej uszczelki lub czegos podobnego
  • Poziom 15  
    Najlepiej zakupić dystanse i na nich zamontować głośniki, dystanse przykręcasz do blachy a do dystansów głośnik razem z tapicerką. Wtedy będzie się trzymać ja powinno.

Zobacz jak to wygląda u mnie:

Tapicerka jest pomiędzy dystansem a głośnikiem.