Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć okresowo traci przepustowość

jaccunio 10 Paź 2007 02:07 1140 10
  • #1 10 Paź 2007 02:07
    jaccunio
    Poziom 9  

Witam. Moja domowa sieć wygląda tak: łącze internetowe od UPC, potem router D-link 524 szeregowo podłączony do komputera z Win ME i oprócz tego przez wifi (karta to Asus WL-138g v2) podłączony jest mój komputer.
    Problem jest dość dziwny - wszystko chodzi ok, jednak mniej więcej co 10min wszystko się zatrzymuje, tzn pliki pobieraja się z minimalną prędkością rzędu kilku bitów /s - remaining time osiąga kilkadziesiąt dni, oprócz tego strony przestają się otwierać. Czyli generalnie jakby połączenie się niemalże zerwało.
    Co ciekawe, rozłączenie i ponowne podłączenie najczęściej pomaga.
    Co jest tutaj przyczyną problemu i jak go rozwiązać?
    Z góry dziękuję za odp.
    Pozdrawiam
    Jacek

0 10
  • #3 10 Paź 2007 10:36
    jaccunio
    Poziom 9  

To raczej nie to, dotknąłem routera i nie był specjalnie gorący...

0
  • #5 10 Paź 2007 12:25
    waluszek
    Poziom 18  

A ja chyba wiem co jest grane

Pytanie ? czy po kilku chwilach przerwy połączenie się wznawia i zaczyna pracować normalnie?

Jeśli tak to przyczyna może być błąd w konfiguracji routera ja bym stawiał że te przerwy to momenty kiedy router traci sygnał z sieci zewnętrznej
    może to również być problem twojego operatora znaczy sie jego sprzętu

Jeśli masz oryginalny modem od operatora podłącz i sprawdź czy na nim też jest taka jazda wtedy będziemy dalej szukać :)

0
  • #6 10 Paź 2007 17:53
    jaccunio
    Poziom 9  

Waluszek - polaczenie sie nie wznawia za kazdym razem :/
    Sieć przestaje dzialac, pomaga tylko odczekanie kilku(czasem kilkunastu) minut i podlaczenie sie na nowo. Do routera kabelkiem podlaczony jest drugi komputer, ktory dziala caly czas bez problemu, wiec problem jest pomiedzy routerem a karta wifi w moim komputerze...

0
  • #7 10 Paź 2007 18:53
    waluszek
    Poziom 18  

A widzisz czyli my tu nie mamy problemu z połączeniem netu tylko z połączeniem radiowym

to zmienia posta rzeczy i zakres poszukiwań

pierwsza sprawa jaka to karta radiowa jest (sorki jest w poście wyżej )
    druga sprawa, sprawdź czy masz najnowsze sterowniki do karty sieciowej
    sprawdź czy używasz szyfrowania jak tak to jakiego
    często szyfrowanie muli bo np komp się nei wyrabia albo router

0
  • #8 10 Paź 2007 21:09
    jaccunio
    Poziom 9  

Szyfrowanie ustawilem takie jakie bylo domyslne przy konfiguracji routera - czyli chyba to najlepsze.
    Druga rzecz - zaobserwowalem, ze czest spada sila sygnalu (wyswietla sie po najechaniu na ikonke sieci po prawej na dole, kolo zegara) z bardzo dobrej na dobra, a potem na niska. To dziwne, bo komputer i router sa oddalone od siebie o jakies 15m, choc sa przy okazji 2 sciany, ale chyba to i tak dziwnie malo moim zdaniem...

0
  • #9 10 Paź 2007 21:27
    waluszek
    Poziom 18  

szeczeze mowiac ja takie objawy mialem jak zdychal mi router poszukam jeszcze jakiejs odpowiedzi sorki za brak polskich znakow pisze na klawiatorze z macka i jeszcze nie ogarnolem polskich znakow dzialektycznych

0
  • #10 11 Paź 2007 16:50
    jaccunio
    Poziom 9  

To, ze router zdycha jest raczej niemozliwe - ma tydzien... Ma ktos jakis pomysl?

0
  • #11 11 Paź 2007 17:04
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

jaccunio napisał:
    To, ze router zdycha jest raczej niemozliwe - ma tydzien... Ma ktos jakis pomysl?

A co to ma do rzeczy jak stary jest ten router ?

Do testów wyłącz wszystkie zabezpieczenia typu WPA , WEB , PSK i szyfrowanie w Routerze , zostaw otwartą sieć i powiedz czy nadal jest tak samo.

0