Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD po 0,5 godz przerywa a nastepnie calkiem nie czyta.

23 Lis 2003 12:38 4313 15
  • Poziom 28  
    Jest to odtwarzacz DVD PHILSPS model: DVD957 /001
    Po załączeniu gra jakieś pół godziny. Następnie zaczyna sie przyblokowywać. A po kilku następnych minutach całkem przestaje czytać płyty.
    Aby efekt ustąpił wystarczy wyłaczyć DVD i pozwolić mu ostygnąć.
    Gdzie szukać awarii: zasilacz, laser... ?
    I jak ją usunąć?
  • PCBway
  • Poziom 15  
    Kiedyś walkowałem temat,i uszkodzone było procek servo SAA7.......złomowanie.
  • PCBway
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mam dwa DVD Philipsa z takim uszkodzeniem - pomaga poprawienie lutów - palnik z katalizatorem i do roboty. Czasem lutownią tam nie wtargnij :)
  • Poziom 23  
    zgadzam sie z przedmówcą .Dzis męczylem DVD z takim objawem niestety cyfróka a dokladnie procek serwo.Przy okazji ciekawi mnie czy wgłebiacie sie w naprawy modulu cyfrowego czy raczej tylko przetwornica.Czyżby DVD to ciężki kawałek chleba.Czekam na wasze opinie. :o
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czasami może wam się wydawać, że padło serwo. Po wymianie DVD może dojść do siebie, ale często przyczyną są mikropęknięcia lutów. W dobie SMD to coraz częstsze przypadki, szczególnie jak sprzęt montowany jest przez podłą fabryczkę (np. Hungary). Taki scalak jak serwo ciągle pracuje pod wpływem rozszerzalności cieplnej. Dlatego najczęściej w okolicach grzejących się elementów powstają mikropęknięcia, które po nagrzaniu przestają łączyć. Nawet nie wiecie jak dużo sprzętu jest z odwrotną wadą - zimny już nie wystartuje, a po ogrzaniu suszarą pójdzie i chodzi nawet tydzień. Stąd klient twierdzi - wyłączyłem i już nigdy nie włączyłem. Właśnie mam taką płytę główną pod lupą. Żeby włączyć kompa trzeba posiedzieć z suszarką kilkanaście minut. Potem może pracować non stop. Do poprawki lutów używam palnika na butan z katalizatorem. Luty poprawia się gorącym powietrzem - nigdy płomieniem! Temperaturę należy dobrać tuż za progiem topnienia cyny. Naprawiam w ten sposób komórki, karty graficzne, DVD, płyty główne itd... W komórkach uszkodzenia powstają pod wpływem sił mechanicznych (upadki, usiądnięcia na komórze itd.)..... pozostawiam do przemyślenia.
  • Poziom 23  
    Temat stary, ale chciałbym tylko potwierdzić. Identyczne objawy - przerwy w okolicy SAA i działa.
    Co do przedmówcy to polecam "coś" z kontrolą temperatury (niekoniecznie NET`a) :wink:
  • Poziom 15  
    Po przelutowaniu pomęcz go na płytach dwuwarstwowych jakiś czas, czesto servo przegrzewa sie od słabego lasera.
  • Poziom 31  
    W Pilipipsach często pada TZA1033 miałem już takie dwa objaw idenytczny,zmrażacz i do roboty.Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Zmrazacz i do roboty?Co miales na mysli to piszac?Prysne i bedzie chodzil?Mam tez taki problem z YAMAHA S510 do poniedzialku moglem z otwarta obudowa ogladac 2 filmy pod rzad.Ale gdy zamontowalem wiatraczek aby chlodzil TZA1033 to czas spadl do ok 5 min.:(chyba zbieg okolicznosci dziwny.Bede probowal ogrzac plyte tylko czym to najlepiej zrobic domowym sposobem?
  • Poziom 28  
    i cos jako ciekawostke. Serwisuje te najtansze DVD i juz pare razy na ten defekt (tylko czas jest za kazdym razem inny) mialem syf na tasmie glowicy DVD ( chodzi w samym gniazdku ,jest tam bardzo ciasno ) ale dotyczy to modeli typu "manta" "bentlej " itp. Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Usiadlem nad cyfrowka i potraktowalem ja odpowiednio lutownica :D poprawilem luty SAA7399,SAA7335 i TZA 1033 i jak do tej pory idzie bez problemu:))testuje go i puszczam serie filmow i jak narazie sprawuje sie ok:))
  • Poziom 23  
    No ameryki nie odkryłeś , bo to samo pisali przedmówcy i między innymi ja potwierdziłem ;-).
    Problem nie leży jak pierwotnie przypuszczałem w PCB i kiepskim lutowaniu ale w samym SAA :-( Niestety cena powala z nóg i w zasadzie nie ma pewności czy nowy po czasie nie będzie zachowywał się identycznie.
    Ale wygrzanie tego procka pomaga.
    Zrobiłem tak kilka i wszystkie oprócz jednego ruszyły i już nie wróciły.
    Ten jednen musiałem potraktowac szczególnie tj. wieksza temperaturka i dłuższe grzanie. Jak narazie (2 miechy) chodzi ...
  • Poziom 20  
    witam

Do poprawiania lutów i montarzu pająków polecam groty z falą, znakomicie sie tym lutuje i nie przegrzejemy czasem zbyt delikatnych układów i mamy 100% pewności jakości połaczeń.
    Dmuchawka jest dobra do ich demontarzu i napraw układów BGA, tu jest niezbędna :)

pzdr

Ortografia (ob)
  • Poziom 17  
    Gdzie takie groty z falą kupić ???
  • Poziom 20  
    Kupowałem je na wolumie u dziadka na stołach, a poznałem się na nich podczas prezentacji z firmy Renex, ale ich ceny zwalają z nóg. Dziadek jest o wiele tańszy.

pzdr