Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera SONY DCR-TRV33E - uszkodzony port DV

sunlux 10 Paź 2007 15:16 2138 5
  • #1 10 Paź 2007 15:16
    sunlux

Poziom 20  

Witam serdecznie.

Mam taki problem:
    Jakieś 2 lata temu podłączyłem tą kamerę źlę do karty IEEE1394 w komputerze - dokładnie to wsadziłem odwrotnie wteczkę 6 pinową kabla FireWire przy komputerze (nie przy kamerze !). Może to wydawac się niemożliwie ale jednak (wcale ciężko nie wchodziła co ciekawe). A do tamtej pory port działał prawidłowo.
    Rezultat tego taki, że w kamerze uszkodził się port DV (czyli inaczej i.Link, IEEE1394 czy FireWire).
    Sprawdziłem to na innym kablu, innym komputerze i innej równiez karcie IEEE1394 - niestety ewidentnie jest uszkodzony port w kamerze.

Czy można to samemu naprawić???
    Czy ktoś się już z tym spotkał?

Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 10 Paź 2007 22:00
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD

Jak masz dostęp do cześci i wprawę w lutowaniu to naprawisz sam. Do wymiany jest controler.

0
  • #3 01 Lip 2011 11:17
    sunlux

Poziom 20  

MORTEM napisał:
    Jak masz dostęp do cześci i wprawę w lutowaniu to naprawisz sam. Do wymiany jest controler.

Witam.
    Świetnie. Podejrzewam, że kolega MORTEM już miał okazję naprawy takich kamer dlatego tutaj moje konkretne pytanie.

Być może inne osoby na forum miały już do czynienia z elektroniką tej kamery.

Ponieważ udało mi się rozebrać tą kamerkę i mam dostęp do obu płyt elektroniki, których zdjęcia załączam poniżej, proszę o pomoc w lokalizacji tego kontrolera Fire-Wire:

Kamera SONY DCR-TRV33E - uszkodzony port DV Kamera SONY DCR-TRV33E - uszkodzony port DV Kamera SONY DCR-TRV33E - uszkodzony port DV Kamera SONY DCR-TRV33E - uszkodzony port DV

0
  • #4 21 Paź 2011 10:24
    sunlux

Poziom 20  

MORTEM napisał:

No i niestety jak przychodzi do konkretów - zdjęcia obu płyt głównych kamery (a kamerka specjalnie rozkręcona) to brak konkretnej odpowiedzi.... :-)

0
  • Pomocny post
    #5 23 Paź 2011 01:01
    Sting
    Specjalista - kamery

Zdjęcie Pierwsze nr 1.
    Scalak o symbolu SN104266.
    To jest Twój port DV.
    Teraz rozumiesz, że oprócz Ciebie nikt więcej nie krzyczy?
    Sam go wymienisz?
    Nie należało wtykać w 2007 roku wtyczek gdzie popadnie.

0
  • #6 23 Paź 2011 21:55
    sunlux

Poziom 20  

Sting napisał:
    Zdjęcie Pierwsze nr 1.
    Scalak o symbolu SN104266.
    To jest Twój port DV.

Dokładnie SN104266B

Dziękuje, o taka konkretną odpowiedź chodziło.

Nie jestem tego zwolennikiem ale czasami warto napisać kilka konkretnych słów a od razu ktoś, po długim czasie oczekiwania, odpowie na post.

Sting napisał:

Teraz rozumiesz, że oprócz Ciebie nikt więcej nie krzyczy?
    Nie należało wtykać w 2007 roku wtyczek gdzie popadnie.

Nie na temat, niepotrzebne słowa, zostawię bez komentarza, nawet pierwsze zdanie kompletnie niezrozumiałe.

Sting napisał:

Sam go wymienisz?

Układ w technice montażu BGA.
    Problem z ogólną dostępnością a cena w okolicach samego układu 200zł.
    Rozważę opłacalność wymiany tego układu. Możliwe również, że sam układ jest zabezpieczony zewnętrznie przed zmianą polaryzacji napięcia i obędzie się bez wymiany układu.

Najprawdopodobniej zlecę wymianę układu firmie z której korzystam w zakresie montażu BGA.

Jeśli ktoś jest zainteresowany wymianą tego układu wraz jego samym dostarczeniem proszę o kontakt na PW.

0