Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka wywala bezpieczniki

Sienczek 10 Paź 2007 18:51 8590 14
  • Poziom 9  
    Mam problem ze starą lodówką produkcji białoruskiej w wynajętym mieszkaniu: otóż lodówka działała bez żadnego problemu - niebyła naprawiana nigdy do wczoraj - lodówka działała i nagle wywaliło bezpiecznik, po ponownym włączeniu go lodówka działała przez parę godzin,poźniej znow to samo - teraz jest tak że po próbie podłączenia lodówki do pradu od razu wywala bezpiecznik... :/ co może być przyczyną, zaglądałem z tyłu lodówki, wygląda na zawnątrz wszystko ok, kabel sieciowy był montowany nowy jakiś czas temu. Lodówka to MINSK 15M - pomóżcie - pewnie to jakaś pierdoła a koles z serwisue wezmie min 50 zł a troche na elektronice się znam i chciałbym ją sam zrobić jednak sprzet agd to nie moj dział :) Bo lodówka działa, mroziła dobrze jednak wywala bezpiecznik - wiec sam agregat jest powienien byc ok, choc ostatnim razem jak włączylismy do pradu to już agregat nie zaskoczył, jednak swiatełkko sie świeciło az po jakims czasie wyskoczyl bezpiecznik :/ a teraz jest juz klapa :/
    dzieki za pomoc i sugestie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przewód zasilający, wyłącznik światła w lodówce, żarówka z oprawką, termostat, osprzęt elektryczny na zewnątrz agregatu. To wszystkie podzespoły elektryczne w tej lodówce. I je możesz sprawdzić.
  • Poziom 9  
    Przewód zasilający jest nowy - odpada, wyłącznik światła był sprawny cały czas, prawidłowo działał, żarówka świeciła (jak pisałem wyżej) zostaje termostat i osprzet - bo kabel leci do puszki rozdzielającej a pozniej obok jest tez taka mala puszka do niej tez leci kabel, ktory przechodzi dalej do agregatu.
  • Specjalista AGD
    Sprawdź podłączając sprężarkę na krótko, oczywiście przez urządzenie rozruchowe - jeżeli wybije, to sprężarka trup.
  • Poziom 9  
    hmmm urządzenie rozruchowe to które? taka kostka obok agregatu?? ja czytajac archiwalne wypowiedzi na podobny temat podejrzewam termostat -czy mozna go odlaczyc i wtedy zalaczyc? jak nie wywali znaczy ze termostat trup....
  • Poziom 33  
    Możesz mieć zwarcie na sprężarce do masy.Sprawdź przejście pomiędzy dowolnym wyprowadzeniem na sprężarce a masą sprężarki.Powinno być ∞
  • Poziom 14  
    mało prawdopodobne że to termostat, chyba że ma przebicie. Termostat zrestą możesz zmostkować i zobaczy czy rusza. Wygląda mi na silnik zatarty. Nie wiem dokładnie czy te sprężarki mają termik.

a... może coś innego obwód bezpiecznikowy skrajnie obciążony
  • Poziom 9  
    elpast napisał:
    mało prawdopodobne że to termostat, chyba że ma przebicie. Termostat zrestą możesz zmostkować i zobaczy czy rusza. Wygląda mi na silnik zatarty. Nie wiem dokładnie czy te sprężarki mają termik.

a... może coś innego obwód bezpiecznikowy skrajnie obciążony

nie to raczej nie bo zawsze tyle samo urządzeń było podłączonych i było OK, nawet jak się odłączyło wiekszość urządzeń to też wywalało bezpieczniki

a czemu myslisz ze sie silnik zatarł?
    A zmostkowanie termostatu co mi da? jak sprawdze ze termostat jest sprawny? Chciałem podłączyć bezpośrednio zasilanie do sprężarki (plus ta kostka przed silnikiem) jak radził kolega wyżej aby sprawdzić czy silnik jest OK, bo jak się włączy to pozostanie termostat do wymiany (koszt 40zł - mozna samemu wymienic). Albo podłączyć sam termostat do sieci i jak wywali korki to znaczy ze to on do wymiany - czy dobrze rozumuje?? w tematach lodówek jestem laikiem :)
  • Specjalista AGD
    Najprościej: Zdejmij ze sprężarki kostkę i włącz do sieci.
  • Poziom 9  
    kostke.... tylko która to kostka - jest to białe coś na sprężarce oraz brązowe? ale wnioskujac z wypowiedzi mam odlaczyc kabel z bialek oslony na sprzezarce...

a tak wyglada lodówka z tyłu: co to jest to po środku brązowe?
    Lodówka wywala bezpieczniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprężarka do wymiany,raczej.
  • Specjalista AGD
    Kurcze...to białe zdejmij, to ta kostka - po zdjęciu blaszki.
  • Poziom 9  
    ok - wiec lodowka sie zalaczyla - swiatlo swieci sie w lodowce... czyli co... wszystko wskazuje ze to jednak silnik....... :/
  • Specjalista AGD
    Sienczek napisał:
    ok - wiec lodowka sie zalaczyla - swiatlo swieci sie w lodowce... czyli co... wszystko wskazuje ze to jednak silnik....... :/

No i słuszna diagnoza :cry:
  • Poziom 9  
    ok! Dzieki wszystkim za pomoc... :)
    Lodowka idzie na zlom ;/ Dobrze ze mam druga :D