Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

softwareowy VOIP i normalny telefon

10 Paź 2007 20:11 1422 4
  • Poziom 22  
    witam!

potrzebuje do centralki wlamaniowej linie telefoniczna (normalna), no i mam pytanko, czy jesli zainstaluje jakis serwer VOIP (programowy) pod linuxa to czy w jakis sposob bede mogl podlaczyc normalny telefon pod kompa/lana????

ile mnie to bedzie kosztowac bo moze lepiej kupic modul GSM do centralki wlamaniowej? :)

jak w ogole wyglada ta telefonia VOIP??? ma ktos jakies artukuly po polakiemu na ten temat??
  • Poziom 16  
    Generalnie to za bardzo nie kumam po co Ci fon w rozwiazaniu centrali nie lepiej przez net i brame sms lub przez wdzwanianie sie modemem do PST ? Generalnie jak juz uporasz sie z postawieniem serwera VoIP to moze sil Ci starczy na reszte ;)
  • Poziom 22  
    telefon potrzebny mi do powiadamiania
    do centrali satel jest modul LANowy, ale on robi monitoring "on-line", a nie powiadamianie
    modul GSM to cena ok 300zl + telefon ew. ok 700zl bez telefonu
    a modul telefonu normalnego jest wbudowany wiec po to pytam o to
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Bramka VoIP załatwi sprawę - pytanie tylko czy będzie to opłacalne.
  • Poziom 23  
    gavron napisał:
    telefon potrzebny mi do powiadamiania
    do centrali satel jest modul LANowy, ale on robi monitoring "on-line", a nie powiadamianie
    modul GSM to cena ok 300zl + telefon ew. ok 700zl bez telefonu
    a modul telefonu normalnego jest wbudowany wiec po to pytam o to

Zauwaz, ze w nowych Satelach jak nie masz modułu powiadamiania (chyba symbol SM2) to sama centrala nie zadzwoni. W starych mozna bylo tak robic, ze centrala dzwonila, ale nic nie "gadala" (wystarczalo jak dzwonila na kom). W nowych nie da rady.

Jak co, to kupujesz bramke VoIP za jakie <200zł i masz wejscie na linie tel.